بیش از 4 هکتار از جنگل‌های بهشهر در آتش سوخت

بیش از 4 هکتار از جنگل‌های بهشهر در آتش سوخت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر گفت: بیش از 4 هکتار از جنگل‌های بهشهر طی شبانه‌روز گذشته در آتش سوخت.

علی باقری روز جمعه با اعلام اینکه از عصر روز گذشته آتش‌سوزی‌های محدود در نقاط جنگلی این منطقه گزارش شده افزود: با حضور به موقع ماموران منابع طبیعی، آتش‌نشانی، نیروهای مردمی و محیط زیست، این آتش مهار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزود: این آتش‌سوزی‌ در نقاط مختلف مناطق کوهستانی و جنگلی شهرستان بهشهر اتفاق افتاد و 3.5 هکتار از جنگل‌های روستای شیلر، 3 هزار متر مربع از جنگل‌های روستای پجیم و 4 هزار مترمربع از جنگل‌های روستای پرکلا همگی در بخش یانه سر، در آتش سوخت.

وی گفت: علت اصلی این آتش‌سوزی برافروختن آتش توسط گردشگران و مسافران در منطقه است که به طور کامل مهار نشده و شدت باد موجود در منطقه این آتش نیمه افروخته را برافروخته و موجب بروز آتش و سوختن کنده‌های جنگلی شد.

همچنین در هفته جاری بخشی از جنگل‌های اطراف روستای کهنه ده بخش تاریخی و کوهستانی کجور نوشهر حوالی ظهر سه‌شنبه 7 فروردین ماه 97 دچار آتش سوزی شده که تاکنون ادامه دارد.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که این آتش تاکنون به بیش از 40 هکتار از جنگل‌های این منطقه خسارت وارد کرده است.

مازندران با 24 هزار کیلومترمربع وسعت حدود یک میلیون و 300 هزار هکتار اراضی جنگلی دارد که تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه‌ساری و نوشهر قرار دارد.

از حدود هشت هزار گونه گیاهی ایران، حدود هزار و 800 گونه در جنگل‌های شمال وجود دارد.

از گیاهان موجود در جنگل‌های شمال 500 گونه، انحصاری این منطقه است که گونه‌های درختی شمشاد، اَنجیلی، سفید پَلَت و لَرگ از آن جمله آنها هستند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند