موضوعات داغ:

ارتباط بیمه‌ها با پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک الکترونیکی شد

ارتباط بیمه‌ها با پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک الکترونیکی شد

فاز اول اتصال سامانه‌های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی در راستای توسعه خدمات الکترونیکی گمرک ایران و به منظور تسهیل فرآیند ترانزیت برای شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی، به بهره‌برداری رسید.

بر اساس این طرح در فاز اول و در نخستین گام ارتباط یکی از شرکت‌های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی الکترونیکی شد. بر این اساس کلیه خدمات صدور بیمه‌نامه در رویه‌های مربوطه به صورت الکترونیک و غیر حضوری انجام خواهد پذیرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، سایر شرکت‌های بیمه‌گذار موظف هستند تا پایان شهریور ماه نسبت به ارائه خدمات الکترونیک نجره واحد تجارت فرامرزی اقدام کنند. در غیر این صورت از پذیرش بیمه‌نامه‌های مربوطه خودداری به عمل خواهد آمد.

پیش از این به کمک سامانه جامع گمرکی پرونده‌های کاغذی شرکت‌های بیمه‌ای جمع‌آوری و صرفا پرونده‌های الکترونیکی در گمرک برای شرکت‌های بیمه‌ای تشکیل شده بود که با اقدام جدید کاملا ارتباط شرکت‌های بیمه‌ای با گمرک الکترونیکی شده و صدور بیمه‌نامه هم صرفا به صورت الکترونیکی در پنجره واحد تجارت فرامرزی امکان‌پذیر خواهد بود.

هم‌اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می‌شود و خدمت‌گیرندگان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت کنند.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند