کد خبر: 231835

تاثیر تک‌نرخی شدن دلار بر بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نوسانات نرخ ارز و یا تک‌نرخی شدن آن اثرات متفاوتی بر معاملات بازار سرمایه در کوتاه و بلندمدت از خود به‌جای می‌گذارد.

سرویس بازار -

ابراهیم خلیلی در خصوص تاثیر تک‌نرخی شدن دلار بر بازار سرمایه اعلام کرد: پس از نوسانات شدید در بازار ارز در حالی از دیروز موضوع دلار تک نرخی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی اجرایی شده که این رخداد اثرات متفاوتی بر نمادهای معاملاتی بازار سهام گذاشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این کارشناس بازار سرمایه افزود: بر این اساس با افزایش نرخ دلار تا ۶ هزارتومان صف‌های خرید در نماد معاملاتی مربوط به شرکتهای صادرات محور تشکیل شد و در مقابل در برخی نمادها که مواد اولیه آنها از خارج کشور تامین می‌شود از جمله خودرویی‌ها، شاهد تشکیل صف فروش در تالار شیشه‌ای بودیم.

وی ادامه داد: بر این اساس با اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار این صف‌ها برعکس شد که نشان از تاثیر متفاوت افزایش و کاهش نرخ ارز بر روی نمادهای معاملاتی در بازار سهام دارد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: این‌گونه تاثیرات بر معاملات بازار سرمایه کوتاه‌مدت است و بدون شک نکته مهم برای معامله گران و همچنین فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران رسیدن قیمت دلار به تعادل و کاهش نوسانات بازار ارز است و بر این اساس با از بین رفتن نوسانات نرخ ارز می‌توان به بهبود شرایط بازار سهام امیدوار بود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.91)
1323.6
11.9
مثقال طلا (%0.04)
733700
300
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.