تاکسی‌های لوکس تسلا در دوبی

تاکسی‌های لوکس تسلا در دوبی

۲۰۰ دستگاه خودروی لوکس برقی تسلا ۳ و تسلا ایکس را وارد ناوگان تاکسیرانی شهر دوبی خواهد شد.

امارات متحده عربی با هدف ارتقای سطح حمل‌ونقل عمومی ۲۰۰ دستگاه خودروی لوکس برقی تسلا ۳ و تسلا ایکس را وارد ناوگان تاکسیرانی شهر دوبی خواهد کرد.

یه گزارش تجارت‌نیوز، کشور امارات متحده عربی قرار است برای بهبود ناوگان تاکسیرانی شهر دوبی، از شرکت خودروساز آمریکایی تسلا که خودروهای برقی لوکس و فوق لوکس با توان پیمایش مسافت‌های نسبتا طولانی را تولید می‌کند ۲۰۰ دستگاه خودروی برقی تسلا ۳ و تسلا ایکس خریداری کند.

این کشور عربی واقع در خاورمیانه که از لحاظ منابع نفت و گاز، کشوری غنی و ثروتمند به شمار می‌رود هم‌راستا با بسیاری از کشورهای پیشرفته و پیشگام جهان با هدف حفظ محیط زیست و همچنین ارتقای سطح ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر دوبی، در اقدامی جدید قصد دارد تاکسی‌های این شهر را به خودروهای برقی لوکس تجهیز کند.

قرار است ۵۰ دستگاه از این ۲۰۰ خودروی برقی تسلا که توسط این کشور سفارش داده شده است، تا پایان سال جاری میلادی، ۷۵ دستگاه آن در سال ۲۰۱۸ و ۷۵ دستگاه آن نیز در سال ۲۰۱۹ وارد ناوگان تاکسیرانی شهر دوبی شود.

چند ماه پیش بود که شرکت خودروسازی تسلا با اداره تاکسیرانی دوبی این توافق‌نامه را به امضا رساند.

الون ماسک، مدیر اجرایی شرکت خودروسازی تسلا؛ خاطرنشان کرد : ممکن است این رویداد برای بسیاری تعجب‌آور و شگفت‌انگیز باشد اما ما چندماه پیش با طرف اماراتی خود (مقامات حمل‌ونقل جاده ای این کشور) به چنین توافق‌نامه‌ای رسیده بودیم و اکنون نیز در حال اجرای آن هستیم.

لازم به ذکر است که امارات در راستای هدف خود که می خواهد تا سال ۲۰۳۰ میلادی، حداقل ۲۵ درصد از کل خودروهای در حال تردد در کشور خود را تبدیل به خودروهای خودران کند، اقدام به خریداری این خودروهای برقی کرده است که تمامی آن‌ها به فناوری رانندگی اتوماتیک و خودران مجهز هستند.

 

منیع: خبرآنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند