موضوعات داغ:
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست:

تا سال ۹۸ گازهای فلر به صفر می‌رسد

تا سال ۹۸ گازهای فلر به صفر می‌رسد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: میزان مصرف سوخت مازوت در نیروگاه‌ها در سال ۹۲، ۴۵ درصد بود که این رقم در سال ۹۵ به ۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در مراسم رونمایی از اولین مشعل سبز پارس جنوبی در پالایشگاه اول مجتمع پارس جنوبی با اعلام اینکه میزان مصرف سوخت مازوت در نیروگاه‌ها در سال ۹۲، ۴۵ درصد بود، گفت: این رقم را در سال ۹۵ به ۸ درصد کاهش دادیم و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۶ این رقم به صفر برسد.

وی همچنین با بیان اینکه مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست وجود دارد، ادامه داد: دولت اقدامات مناسبی را در زمینه کاهش آلایندگی محیط زیست در بخش‌های مختلف انجام داده است که مهم‌ترین آن را می‌توان حذف بنزین آلوده که تأثیر مستقیم بر آلودگی هوا داشت، دانست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: رسیدن به این هدف که میزان مشعل‌سوزی گاز به صفر برسد، یکی از مهمترین اهداف زیست‌محیطی شرکت ملی گاز به شمار می‌رود که در راستای کاهش CO۲ و گازهای گلخانه‌ای، اقدامات مؤثری را انجام دهیم؛ حال آنکه تا ۵۰ درصد کاهش شدت مصرف انرژی را در دستور کار داریم.

به گفته ابتکار، تا سال ۹۸ کل گازهایی که مشعل‌سوزی می‌شوند، به صفر می‌رسند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه باید GDP را ارتقا دهیم، گفت: این ارتقا نباید به قیمت تخریب محیط زیست تمام شود؛ به این ترتیب می‌توان گفت برای توسعه فناوری‌های سبز باید از تمام ظرفیت‌های داخلی یا خارجی که به واسطه فضای پسابرجام ایجاد شده است، استفاده کنیم.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند