تبدیل شالیزار مرغوب به شهرک گلخانه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: توجیه اقتصادی ندارد شالیزاری که در شرایط خوب قرار دارد و محصول برنج برداشت شده آن مرغوب و درجه یک است به گلخانه تبدیل شود.
تبدیل شالیزار مرغوب به شهرک گلخانه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدصادق حسنی جوریابی در خصوص تبدیل اراضی شمال کشور به شهرک گلخانه‌ای، اظهار کرد: شرکتی به نام سپیدرود در رشت ۴ هزار هکتار شالیزار در اختیار دارد و زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است.

۷۷۰هکتار از اراضی سپیدرود به شرکتی تازه تاسیس واگذار شده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی به بهانه شهرک گلخانه‌ای ۷۷۰ هکتار از اراضی شرکت سپیدرود را در اختیار شرکتی که تازه در تهران تاسیس شده قرارداده است، گفت: چه توجیه اقتصادی دارد شالیزاری که در شرایط و منطقه پر باران و خوب قرار دارد و محصول برنج برداشت شده آن نوع مرغوب و درجه یک است به گلخانه تبدیل شود.

شهرک‌های گلخانه‌ای تبدیل به شهرک ویلایی می‌شوند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قصد دارند چند سال دیگر اراضی واگذار شده به منظور ایجاد شهرک گلخانه‌ای را به شهرک ویلایی تبدیل کنند، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام چنین اموری است و از سوی دیگر شرکت سپیدرود شامل اصل ۴۴ قانون اساسی می‌شود و باید به آن را به بخش خصوصی واگذار کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه شرکت سپیدرود در حالی که مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری به بخش خصوصی است نمی‌تواند اراضی مرغوب خود را به منظور شهرک گلخانه‌ای واگذار کند، خاطرنشان کرد: در اینگونه اقدامات و واگذاری‌ها احتمال رانت وجود دارد.

منبع: خانه ملت

این مطلب را به اشتراک بگذارید