تجارت چند هزار میلیاردی بیمه‌ها از بازار مسکن

تجارت چند هزار میلیاردی بیمه‌ها از بازار مسکن

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به وجود بیش از ۲۷ میلیون مسکن در کشور گفت: اگر فعالان صنعت بیمه اهمیت بازار مسکن را درک کنند، تجارت چند هزار میلیارد تومانی خواهند داشت و در تولید ناخالص ملی نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به وجود بیش از ۲۷ میلیون مسکن در کشور گفت: اگر فعالان صنعت بیمه اهمیت بازار مسکن را درک کنند، تجارت چند هزار میلیارد تومانی خواهند داشت و در تولید ناخالص ملی نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند.

به گزارش بیمه مرکزی، «غلامرضا سلیمانی امیری» در جمع اعضای انجمن‌های صنفی نمایندگان صنعت بیمه گفت: ورود نمایندگان بیمه‌ای و کادر شبکه فروش در تصمیم‌سازی‌ها به نفع شرکت‌های بیمه است؛ چرا که شبکه فروش نقاط قوت و ضعف محصولات بیمه‌ای را به خوبی می‌شناسد و می‌توانند در اصلاح ساختارهای تولید محصول و بسته‌های بیمه‌ای اظهار نظر کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه اگر مصوبات شورای عالی بیمه با منافع بیمه‌گران و بیمه‌گذاران در تعارض باشد، قطعا در هنگام اجرا با مشکل روبه‌رو خواهد شد، تصریح کرد: مهم‌ترین قشری که می‌تواند جلوی فساد، تخلف و تقلب در صنعت بیمه را بگیرد مجموعه نمایندگان و کادر شبکه فروش بیمه‌ای هستند.

سلیمانی افزود: هر چه مردم از عملکرد صنعت بیمه ناراضی باشند، اقبال آنان به خرید بیمه‌نامه نیز کمرنگ خواهد شد. البته این نارضایتی ریشه در عوامل گوناگونی دارد که ضعف قوانین موجود، تخلف نمایندگان و سوء رفتار برخی از فعالان صنعت بیمه از آن جمله به شمار می‌رود.

رئیس کل بیمه مرکزی دغدغه‌های نمایندگان فروش بیمه را درخصوص فعالیت استارت‌آپ‌ها طبیعی دانست و گفت: صنعت بیمه باید مانند صنایع دیگر وجود واقعیتی به اسم استارت‌آپ‌ها را بپذیرد؛ اما نگاه تهدید آلود به شبکه‌های دیجیتالی فروش بیمه‌نامه نگاه خوبی نیست و اگر هم تهدیدی در میان باشد، باید آن را به فرصت تبدیل کنیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند