تحریم‌های جدید آمریکا علیه اشخاص و شرکت‌های روسیه

تحریم‌های جدید آمریکا علیه اشخاص و شرکت‌های روسیه

وزارت خزانه‌داری آمریکا در تازه‌ترین تحریم‌هایش علیه روسیه، سه شخصیت روس و پنج شرکت را تحریم و اعلام کرد که این اشخاص و شرکت‌ها با ارتش و سرویس اطلاعاتی مسکو در حملات سایبری به آمریکا و متحدانش همکاری می‌کنند.

استیون منوچن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا متعهد به مقابله با عوامل مخرب در فدراسیون روسیه، ارتش و سرویس‌های اطلاعاتی برای افزایش اقدامات خصومت‌آمیز سایبری فعالیت می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز،منوچن اعلام کرد: این شرکت‌های طراحی شده به طور مستقیم برای ارتقای ظرفیت‌های سایبری و زیر زمینی کمک می‌کنند، بنابراین این شرکت‌ها با این اقدامات ایمنی و امنیت آمریکا و متحدانش را مورد تهدید قرار می‌دهند.

هنوز مسکو درباره این اقدام آمریکا واکنش نشان نداده است.

این وزارتخانه اعلام کرد: از فعالیت‌های سایبری بی‌ثبات کننده روسیه می‌توان به حملات نات پتیا NotPetya  در سال گذشته میلادی اشاره کرد که در سراسر اروپا، آسیا و آمریکا به سرعت گسترش یافت.

کاخ سفید در ماه فوریه روسیه مقصر این حملات سایبری دانست و اعلام کرد: «این حملات میلیاردها دلار ضرر به همراه داشته و بخشی از تلاش‌های کرملین برای بی‌ثباتی در اوکراین است.»

شرکت‌های تحریم شده روسیه digital Security, ERPScan, Embedi, Kvant Scientific Research Institute و Divetechnoservices  هستند.

منبع:رویترز

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند