کد خبر: 170860

تحقق وعده ساخت ۹۱۹ کیلومتر خطوط ریلی تا پایان سال

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، گفت: حدود ۹۴ کیلومتر تا تحقق وعده ساخت ۹۱۹ کیلومتر ریل در کشور باقی مانده که تا پایان سال جاری به این هدف دست خواهیم یافت.

تحقق وعده ساخت ۹۱۹ کیلومتر خطوط ریلی تا پایان سال
سرویس کسب‌وکار -

خیرالله خادمی با اشاره به اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه زیرساخت‌های حمل‌‌ونقل اظهار داشت: با توجه به رویکرد ریلی دولت یازدهم و دوازدهم، برای احداث خطوط دوم توسط راه‌آهن و خطوط جدید توسط شرکت ساخت و توسعه، برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: طبق این برنامه‌ریزی مقرر شده تا در سال جاری، از مجموع پروژه‌های باقیمانده از سال گذشته و پروژه‌های سال جاری، ۹۱۹ کیلومتر ریل آماده بهره‌برداری ‌می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخشی از این ۹۱۹ کیلومتر، شامل اتصال خطوط ریلی به ۵ استان کشور می‌شود، گفت: محور خواف-هرات برای اتصال ریلی به کشور افغانستان، امسال در حد تعهدات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌‌ونقل انجام می‌شود و همچنین قطعه یزد-مهریز به طول ۳۰ کیلومتر از محور یزد-اقلید در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل خاطرنشان کرد: به این ترتیب با تکمیل ریل‌گذاری، ۵۱۶ کیلومتر خطوط ریلی ۲۲ استان کشور به شبکه ریلی متصل می‌شود.

وی گفت: به طوری که استان‌ همدان متصل شده، کرمانشاه در حال آماده‌سازی بوده، گیلان حدود ۲۱ کیلومتر از ریل‌گذاری با وجود گلوگاه‌های متعدد باقی مانده و ریل به مرکز استان آذربایجان غربی رسیده و در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری است. همچنین در استان آذربایجان شرقی هدف، اتصال به بستان‌آباد است که تا به حال ۸۵ کیلومتر ریل‌گذاری صورت گرفته است.

خادمی با بیان اینکه تا امروز به ۹۰ درصد اهداف رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: به طوری که ۴۱۰ کیلومتر از ۵۱۶ کیلومتری که سال جاری در دست ریل‌گذاری قرار گرفت، به علاوه باقیمانده ریل‌گذاری از سال گذشته انجام شده و حدود ۹۴ کیلومتر تا تحقق وعده ۹۱۹ کیلومتر باقی مانده است که با این روند به طور حتم تا پایان سال جاری به اهداف برنامه دست می‌یابیم.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.04)
1346.7
0.5
مثقال طلا (%0.74)
625100
4600
سکه امامی (%1.04)
1486250
15500
دلار (%0.68)
4563
31
یورو (%0.03)
5719
2
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.