«تخت‌جمشید» در صدر توجه گردشگران خارجی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: مجموعه جهانی تخت ‌جمشید در میان آثار میراثی و جاذبه‌های گردشگری فارس، در صدر توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.
«تخت‌جمشید» در صدر توجه گردشگران خارجی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: مجموعه جهانی تخت ‌جمشید در میان آثار میراثی و جاذبه‌های گردشگری فارس، در صدر توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد. مصیب امیری گفت: طی هفت ماه گذشته بیش از ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی به فارس سفر و از اماکن تاریخی و فرهنگی این استان بازدید کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، او گفت: از تعداد کل گردشگران ۴ میلیون و ۲ هزار و ۴۱۲ نفر گردشگر داخلی و ۲۴۱ هزار و ۱۸۵ گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی استان فارس بازدید کردند.

امیری با اشاره به افزایش حدود ۶ درصدی تعداد گردشگرانی که امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس بازدید کرده‌اند، گفت: در مهرماه بیشترین تعداد گردشگران خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا به استان فارس سفر کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس خاطرنشان کرد: میراث جهانی تخت جمشید با ۱۴ هزار و ۱۹۵ نفر، نقش رستم با ۱۱ هزار و ۴۶۲ نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با ۹ هزار و ۴۴۰ نفر بیشترین آمار بازدید گردشگران خارجی را به خود اختصاص داده است.

 

منبع: روزنامه تعادل

این مطلب را به اشتراک بگذارید