کد خبر: 189861

تخصیص ۱.۵ میلیون لیتر سوخت به بازارچه‌های مرزی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: روزانه ۱.۵ میلیون لیتر سوخت به بازارچه‌های مرزی اختصاص می‌یابد که البته معمولا میزان فروش کمتر از این رقم است.

سرویس بازار -

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، میزان سوخت تخصیص داده شده برای مرزنشینان را یک‌ونیم میلیون لیتر در روز اعلام کرد و گفت: میزان فروخته شده فرآورده نفتی به این بخش کمتر از یک‌ونیم میلیون لیتر در روز بوده، اما به هرحال این میزان برای آنها تخصیص داده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا موسوی‌خواه، درباره نرخ تعیین شده برای فروش فرآورده‌های نفتی در بازارچه‌های مرزی توضیح داد: قیمت فرآورده‌هایی که در مرزها به فروش می‌رسد به صورت تعادلی است و نحوه تعیین آن به این صورت است که کمیته‌ای متشکل از نماینده استانداری و سایر بخش‌های ذی‌ربط تشکیل شده است.

وی ادامه داد: پس از انجام بررسی‌های لازم، نرخی را به کمیته بررسی در تهران ابلاغ می‌کنند که در نهایت با در نظر گرفتن همه جوانب، نرخی را به عنوان مرجع فروش در بازارچه‌های مرزی سوخت اعلام می‌کنیم. البته این قیمت شناور بوده و ممکن است به‌طور روزانه تغییر کند.

این مقام مسئول از تجهیز جایگاه‌های «سی. ان. جی» به سیستم پرداخت غیرنقدی خبر داد و افزود: با تجهیز جایگاه‌های «سی. ان. جی» به سیستم پرداخت، مصرف‌کنندگان نیازی به پرداخت پول نقد در جایگاه‌های گاز نداشته و می‌توانند هزینه سوخت خود را از طریق کارت‌های عضو سیستم شتاب پرداخت کنند.

براساس این گزارش؛ تخصیص سوخت به بازارچه‌های مرزی به منظور درآمدزایی برای مرزنشینان و همچنین جلوگیری از قاچاق سوخت طی سال‌های گذشته انجام شده و تا حد زیادی نیز موفق بوده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.57)
1337.7
7.5
مثقال طلا (%0.11)
735900
800
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.