تخلیه بار 700 کانتینر در بارانداز بین‌المللی ریلی آستارا

تخلیه بار 700 کانتینر در بارانداز بین‌المللی ریلی آستارا

‌فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از تخلیه بار حدود 700 کانتینر در بارانداز بین‌المللی ریلی آستارا خبر داد.

دکتر یونس رنجکش کیسمی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان مرزی بندر آستارا دوران پویایی و رشد خود را سپری می‌کند و به عنوان یک قطب اقتصادی در عرصه بین‌المللی شناخته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه اقتصاد این شهرستان با بهره‌مندی از حمل‌ونقل ترکیبی در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی در حال تحول است، ادامه داد: باید نگاه سنتی به فعالیت‌های اقتصادی در شهرستان تغییر کند تا شاهد بازاری پر رونق باشیم.

رنجکش با اشاره به اینکه از نخستین لحظات بهره‌برداری آزمایشی از بارانداز بین‌المللی ریلی آستارا در بهمن‌ماه تاکنون‌، بار حدود 700 کانتینر در آن تخلیه شده است، افزود: این بارها تخته نراد و MDF هستند که از شهرهای مختلف روسیه به مقصد آستارا منتقل شده است.

وی اضافه کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت پایانه مسافری راه آهن آستارا – آستارا تا اروپا خواهیم بود که تحقق این هدف گره‌های بسیاری را از مشکلات اقتصادی منطقه باز میکند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان شهرستان باید از هم‌اکنون به فکر دانش‌افزایی و حرفه‌آموزی در رشته‌های مرتبط با راه‌آهن باشند، خاطر نشان کرد: اصحاب قلم و رسانه ظرفیت‌های موجود در تجارت ریلی را به مردم تفهیم کنند.

فرماندار آستارا با بیان اینکه مردم به برخی شایعه‌ها درخصوص بارانداز ریلی آستارا توجه نکنند، توضیح داد: 35 هکتار از محوطه این بارانداز به مدت 25 سال برای سرمایه‌گذاری کلان به جمهوری آذربایجان واگذار و 30 هکتار از این محوطه برای سرمایه‌گذاران داخلی در نظر گرفته شده است که انتظار می‌رود طرح‌های پیشنهادی برای حضور سرمایه گذاران داخلی در این عرصه قابل توجه باشد.

رنجکش در بخش پایانی سخنان خود از جذب سرمایه‌گذاران توسط شهرداری برای تغییر شکل فیزیکی بازار بزرگ ساحلی خبر داد و تصریح کرد: در آینده شاهد تبدیل این بازار به شکلی کاملا مدرن و امکاناتی بین‌المللی خواهیم بود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند