نوبخت در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی:

تدابیر لازم برای بی‌اثر کردن تحریم‌های آمریکا اتخاذ شده است

تدابیر لازم برای بی‌اثر کردن تحریم‌های آمریکا اتخاذ شده است

سخنگوی دولت گفت: با توجه به تهدیدات جدی در خصوص استمرار و گسترش تحریم‌ها از سوی آمریکا، برای بی‌اثر و یا کم‌اثر کردن تحریم‌ها تدابیر مناسبی را اتخاذ کرده‌ایم.

سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه جلسه امروز پنجاه‌ویکمین جلسه این ستاد بود، اظهار داشت: برای اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ۵۶ طرح و ۲۰۰ پروژه تعریف کردیم که اگر اجرایی شود می توانیم به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت افزود: در جلسه امروز با توجه به تهدیدهای جدی که درخصوص استمرار و گسترش تحریم‌ها از سوی آمریکا مطرح شد، برای بی‌اثر و یا کم اثر کردن این تحریم‌ها تدابیر متناسبی را اتخاذ کردیم. محدودیت منابعی را که برای ۲۰۰ پروژه و ۵۶ طرح داریم در شرایط تحریم بررسی کردیم تا بتوانیم پروژه‌هایی را در اولویت قرار دهیم که مردم عزیز کشورمان کمترین درگیری را با تحریم ها داشته باشند.

نوبخت موضوع آب را دیگر موضوع مطرح شده در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برشمرد و ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی نسبت به سنوات گذشته، مناطق کشور را به چند دسته شامل مناطقی با تنش آبی، مناطقی با کم آبی و مناطقی که مشکل آب ندارند تقسیم کرده‌ایم. برای این کار گزارشی از سوی برنامه و بودجه در جلسه امروز ارائه شد تا در چهارچوب آن، مواردی که می‌توان برای آن با توجه به محدودیت منابع مالی اقدام کرد، مشخص شود.

سخنگوی دولت گفت: مقرر شد در جلسه آینده، سازمان برنامه و بودجه با تک تک دستگاه‌ها جلساتی را تشکیل دهد تا بدانند در صورت استمرار تحریم، نقطه‌های آسیب‌پذیرشان کجاست و با چه فرصت هایی می توان نسبت به رفع کاستی‌ها و آسیب‌های ناشی از تحریم اقدام کرد.

نوبخت در پایان بررسی راه های دور زدن موانع ناشی از تحریم را یکی از دستورکارهای جلسات بعدی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نام برد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند