تدبیر کره‌جنوبی در برابر نوسانات ناشی از وابستگی به دلار

تدبیر کره‌جنوبی در برابر نوسانات ناشی از وابستگی به دلار
لی جو یول، رئیس بانک مرکزی کره‌جنوبی به‌منظور جلوگیری از بحران‌های مالی آتی و آسیب‌های دلار، با کشورهای متعددی پیمان پولی دوجانبه منعقد نموده است. به‌همین دلیل رئیس‌جمهور کره‌جنوبی برای ۴ سال دیگر ریاست وی بر بانک مرکزی را تمدید نموده است.

لی جو یول، که یک دوره دیگر به عنوان رئیس بانک مرکزی کره جنوبی ابقاء شده است؛ یک کارشناس سیاست پولی است که پیمان‌های پولی دوجانبه متعدد کره جنوبی با اقتصادهای بزرگ را گسترش و توسعه داده است. وی همچنین به‌عنوان کسی که می‌تواند با بازار ارتباط برقرار کند شناخته می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تصمیم مون جه این، رئیس جمهور کره برای تمدید چهار ساله ریاست لی جو یول بر بانک مرکزی، تصمیم مهم و سرنوشت‌سازی است؛ چرا که آمریکا قصد دارد تا نرخ بهره را در سال جاری چندین بار افزایش دهد و انتظار می‌رود این اقدام آمریکا در بازارهای مالی جهان نوساناتی ایجاد نماید.

تحت ریاست و رهبری لی بر بانک مرکزی کره جنوبی، این کشور توانسته است چندین پیمان پولی دوجانبه با اقتصادهای بزرگ امضا کند. این پیمان‌ها جهت ایجاد یک شبکه ایمن در برابر بحران‌های مالی احتمالی آینده است.

کشور کره جنوبی به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، با کشورهایی زیادی از جمله کانادا و سوئیس پیمان پولی دوجانبه منعقد نموده است. همچنین به تازگی این کشور پیمان پولی خود با کشور چین را با ارزش بالاتر ۵۶ میلیارد دلار تمدید نموده است.

برخی از مقامات بانک مرکزی کره از حضور دوباره لی در بانک مرکزی استقبال نموده‌اند، چراکه معتقدند حضور وی می‌تواند به رفع سردرگمی بازار در برابر سیاست‌های پولی دولت کمک کند. همچنین حضور وی موجب می‌شود کشور کره جنوبی به نحو بهتری از شبکه قوی در همکاری با سایر بانک‌های مرکزی استفاده نماید.

بانک مرکزی کره جنوبی از طریق انعقاد پیمان‌های پولی متعدد با سایر کشورها به دنبال کاهش وابستگی به دلار و استفاده از ارزهای ملی در تجارت و مبادلات مالی با سایر کشورها است.

 

منبع: مقاومتی‌نیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند