موضوعات داغ:

ترامپ: با ایران مذاکره می‌کنیم، بدون هیچ پیش‌شرطی

ترامپ: با ایران مذاکره می‌کنیم، بدون هیچ پیش‌شرطی

رئیس‌جمهوری آمریکا از آمادگی خود برای مذاکره با مقامات ایران خبر داد و گفت: اگر آنها آمادگی داشته باشند حاضرم بدون هیچ پیش‌شرطی این کار را انجام دهم.

رئیس‌جمهوری آمریکا از آمادگی خود برای مذاکره با مقامات ایران خبر داد و گفت: اگر آنها آمادگی داشته باشند حاضرم بدون هیچ پیش‌شرطی این کار را انجام دهم.

به گزارش تجارت‌نیوز، دونالد ترامپ این مطلب را بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی در نشست مشترک خبری با چوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا مطرح کرد.

وی مدعی شد: بنابراین به ملاقات اعتقاد دارم، البته آنها کمی مشکل دارند، من به تعهد خودمان در برجام پایان دادم، اگر رهبران ایران بخواهند دیدار کنند، هیچ پیش‌شرطی هم ندارم و هر وقت بخواهند با آنها دیدار می‌کنم.

وی افزود: من حاضرم با هر کسی ملاقات کنم، وقتی ظرفیت جنگ یا گرسنگی وجود داشته باشد، بهتر است مذاکره انجام شود. من ملاقات خوبی با کیم، رهبر کره شمالی داشتم و از آن به بعد شما شاهد بودید که یک موشک هم شلیک نشد.

رئیس‌جمهوری آمریکا به دیدار خود با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در هلسینکی هم اشاره کرد و گفت: ما درباره ایمنی، عمران، اقتصاد و حفاظت از اسرائیل صحبت کردیم.

ترامپ همچنین درباره گفت‌وگو با رهبران ناتو هم این‌گونه اظهار کرد که این ملاقات خوب بود و توانستیم پول خوبی برای ناتو جمع‌آوری کنیم.

تعطیلی دولت

رئیس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در صورت تصویب نشدن بودجه درخواستی برای انسداد مرزها، دولت را تعطیل یا حاضرید مذاکره کنید، گفت: همیشه جایی برای مذاکره باقی می‌گذارم اما این مساله از گذشته مطرح بوده است.

ترامپ با قدردانی از گروه‌های حفاظت از مرزها و گمرکات افزود: قوانین مهاجرت و امنیت مرزی داریم اما در شرایطی که به خوبی کار می‌کنیم، قوانین ما کارساز نیست. البته دموکرات‌ها به آنها صدمه زده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه باید لاتاری و مهاجرت زنجیره‌ای پایان یابد، اظهار کرد: در حال تهیه لوایح هستیم، ما از ارتش حمایت می‌کنیم اما اگر لوایح لازم را به دست نیاوریم، دولت را تعطیل می‌کنم. من بر خلاف اوباما خط قرمز ندارم، می‌خواهم امنیت مرزی داشته باشم.

ناتو

رئیس‌جمهوری آمریکا که از ابتدا با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مساله داشت، در اواسط ماه ژوئیه به بروکسل رفت تا در نشست سران این پیمان شرکت کند.

ترامپ در این‌باره گفت: وقتی به ناتو رفتم در واقع این پیمان در حال اضمحلال بود، چون اعضا سهم خود را نمی‌پرداختند اما در سال گذشته ۴۴ میلیارد دلار و اکنون صدها میلیارد دلار بیشتر پرداخت می‌کنند، الان ناتو بیش از گذشته قوی‌تر شده است.

وی با توجه به اظهارات دبیرکل ناتو افزود: فکر می‌کنم الان او انباردار ترامپ است، الان پول از در و دیوار می‌بارد در حالی‌که پیش از این، رفتار با آمریکا غیر منصفانه و حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مخارج ناتو بر دوش ما بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به دلیل تشکیل این پیمان که مقابله با شوروی بوده است، افزود: در مقابل آلمان با روسیه معامله می‌کند و میلیاردها دلار به روسیه برای تامین انرژی پرداخت می‌کنند.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند