ترامپ در مجمع جهانی اقتصاد شرکت نمی‌کند

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با اشاره به اختلاف نظر خود با دمکرات‌های کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی و در نتیجه ادامه دار شدن تعطیلی دولت فدرال، سفر برنامه‌ریزی شده‌اش به مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس را لغو کرد. وی روز پنج
ترامپ در مجمع جهانی اقتصاد شرکت نمی‌کند

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با اشاره به اختلاف نظر خود با دمکرات‌های کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی و در نتیجه ادامه دار شدن تعطیلی دولت فدرال، سفر برنامه‌ریزی شده‌اش به مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس را لغو کرد.

وی روز پنج شنبه در جریان دیدار خود از مرز آمریکا- مکزیک در پیامی توئیتری نوشت که سفر داووس را به دلیل عدم موافقت دموکراتها با امنیت مرزی لغو می‌کند.

با توجه به اینکه نشست داووس از روز ۲۲ ژانویه سال جاری آغاز می شود، اعلام لغو این سفر به معنای آن است که تعطیلی دولت فدرال آمریکا احتمالاً تا آن تاریخ و حتی پس از آن ادامه می یابد.

گفتنی است که با امتناع اعضای دموکرات سنا از موافقت با لایحه بودجه پیشنهادی مجلس نمایندگان برای ساخت دیوار مرزی، تعطیلی دولت فدرال آمریکا روز پنج شنبه وارد بیستمین روز خود شد.

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز