ترامپ رکورددار بدترین رییس‌جمور آمریکا

ترامپ رکورددار بدترین رییس‌جمور آمریکا

موسسه نظرسنجی گالوپ اعلام کرد: میانگین محبوبیت دونالد ترامپ در اولین سال ریاست‌جمهوری‌اش دست‌کم ۱۰ درصد پایین‌تر از رکوردی است که پیش از او برای پایین‌ترین میانگین محبوبیت یک رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا در نخستین سال ریاست‌جمهوری ثبت شده است.

موسسه گالوپ گزارش داد: میانگین محبوبیت ترامپ در اولین سال ریاست‌جمهوری‌اش ۳۸.۴ درصد بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در مقام مقایسه اما میانگین محبوبیت باراک اوباما، رئیس‌جمهور قبل از او در اولین سال ریاست‌جمهوری‌اش ۵۷.۲ درصد بوده است.

براساس آمارهای موسسه گالوپ تنها رئیس‌جمهور دیگر آمریکا که میانگین محبوبیتش در اولین سال ریاست‌جمهوری زیر ۵۰ درصد بوده بیل کلینتون بوده که این میانگین برای او ۴۹.۳ درصد بوده است.

براساس آمارها از ۱۰ نفری که در دوران بعد از جنگ جهانی دوم رئیس‌جمهور آمریکا شدند ۶ نفر میانگین محبوبیت دست‌کم ۶۰ درصد یا بالاتر در اولین سال ریاست جمهوری داشتند.

در عین حال میانگین محبوبیت ترامپ در اولین سال ریاست‌جمهوری در فهرست ۱۰ تایی بدترین میانگین محبوبیت‌های روسای‌جمهور تاریخ معاصر آمریکا از زمانی که موسسه گالوپ از سال ۱۹۴۵ اقدام به نظرسنجی کرده قرار گرفته است.

نظرسنجی این موسسه بر پایه نظرخواهی از ۱۷۵ هزار و ۷۱۰ بزرگسال آمریکایی در بازه زمانی ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ تا ۲۱ ژانویه ۲۰۱۸ انجام شده است که حاشیه خطای آن یک درصد برآورد شده است.

ترامپ در تمام مدت اولین سال ریاست‌جمهوری‌اش با مشکل محبوبیت بسیار پایین دست به گریبان بوده است.

او تاکنون از عمل به برخی وعده‌های انتخاباتی مهمش مثل لغو قانون بیمه بهداشت و درمان باراک اوباما و ایجاد دیوار در مرز با مکزیک ناتوان بوده است.

 

منبع: خبرگزاری فرانسه

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند