تراکنش بانک‌های اماراتی به ۲.۵ تریلیون درهم رسید

تراکنش بانک‌های اماراتی به ۲.۵ تریلیون درهم رسید

بانک مرکزی امارات اعلام کرد: تراکنش‌های انجام گرفته میان بانک‌های این کشور در سه ماه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی با رسیدن به ۲.۵ تریلیون درهم به بالاترین رکورد رسید.

بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد: مجموع ارزش تراکنش‌های انجام گرفته شده در میان بانک‌های این کشور در ماه گذشته میلادی، ژانویه به ۶۰۴ میلیارد و ۳۳۰ میلیون درهم معادل ۱۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ماه قبل از آن یعنی دسامبر ۶۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون درهم افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین تراکنش‌های بانکی در سه ماه سوم سال گذشته میلادی در امارات متحده عربی با رسیدن به ۲ تریلیون و ۵۰۰ میلیارد دلار به بالاترین رقم در تاریخ بانکداری این کشور رسید و ۲۸.۷ درصد از مجموع تراکنش‌های سال ۲۰۱۷ میلادی را به خود اختصاص داد.

آمار بانک مرکزی امارات نشان می‌دهد که تراکنش‌های انجام گرفته شده در ماه ژانویه ۷ درصد از مجموع مبالغ جابجا شده در طول سال ۲۰۱۷ میلادی که رقم ۸.۷ تریلیون درهم ثبت شده را به خود ا ختصاص می‌دهد؛ ضمن اینکه تراکنش‌های انجام گرفته شده در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۴.۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

منبع: عرب نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند