ترخیص شبانه‌روزی کالاهای اساسی

رئیس کل گمرک گفت: از ۱۳ آبان ماه تا ۱۰ روز پیش ۶ میلیارد دلار ترخیص کالا داشته‌ایم و در بحث واردات کالا‌های اساسی نیز به صورت شبانه‌روزی در حال کار هستیم. 
ترخیص شبانه‌روزی کالاهای اساسی

میراشرفی گفت: از ۱۳ آبان ماه تا ۱۰ روز پیش ۶ میلیارد دلار ترخیص کالا داشته‌ایم و در بحث واردات کالا‌های اساسی نیز به صورت شبانه‌روزی در حال کار هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از گمرک،­ مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک اظهار کرد: در خصوص درآمد‌های پیش‌بینی شده برای بودجه ۹۸، نظرات کارشناسی خود را به مجلس اعلام کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه گذشته، ​گمرک ­­بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است، ­افزود: از این میزان ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۶ هزار میلیارد تومان به صورت ضمانت‌نامه بوده است.

میراشرفی­ ادامه داد: با توجه به اینکه امسال ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوعیت واردات‌ دارند و عمده این کالاها، کالا‌های با ماخذ بالا هستند، امید داریم بیش از ۸۰ درصد درآمد‌های مصوب وصول شود.

وی در خصوص درآمد گمرک در بودجه سال آینده، گفت: درآمدی که گمرک مکلف می‌شود وصول کند باید یک درآمد کارشناسی و واقعی باشد تا در بحث وصول به مشکل نخوریم؛ ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه، عمدتا ماخذ بالا دارند و ممکن است در سال آینده، خودرو نیز مشمول این قانون شود، بنابراین باید درآمد ما بر مبنای واقعیت باشد.

میراشرفی­ افزود: ما در این خصوص، نظرات کارشناسی خود را به مجلس اعلام کرده‌ایم.

رئیس کل گمرک همچنین با اشاره به نحوه ترخیص کالا‌ها از زمان بازگشت تحریم‌های آمریکا، تصریح کرد: از ۱۳ آبان ماه تا ۱۰ روز پیش ۶ میلیارد دلار ترخیص کالا داشته‌ایم. در بحث واردات کالا‌های اساسی نیز به صورت شبانه روزی در حال کار هستیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز