تسلا خودروهای خودران را اشتراکی می‎‌کند

تسلا خودروهای خودران را اشتراکی می‎‌کند

الون ماسک اعلام کرده تا ۲۰۱۹ یک خدمت خودروهای اشتراکی خودران به نام «تسلا نتورک» را راه‌اندازی می‌کند.

تسلا قصد دارد خدمت خودروهای خودران اشتراکی مانند اوبر راه‌اندازی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، الون ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا اعلام کرد مشغول توسعه یک خدمت حمل‌ونقل خودروهای اشتراکی خودران به نام «تسلا نتورک» است که تا ۲۰۱۹ ارائه می‌شود.

ماسک مشخص نکرد تسلا نتورک چه زمان برای خدمت‌رسانی به مشتریان آماده می‌شود. او فقط اعلام کرد این خدمت تا پایان ۲۰۱۹ در مراحل پایانی تکمیل خواهد بود.

نخستین‌بار تسلا در سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی برای این خدمت را اعلام و آن را راهی برای قرض گرفتن خودروهای لوکس از صاحبانشان معرفی کرد.

صاحبان خودروهای تسلا که در این خدمت شرکت کنند می‌توانند از اشتراک‌گذاری خودرویشان درآمد کسب کنند.

به اعتقاد ماسک این نوع از خدمت خودروی اشتراکی هیبریدی در آینده فراگیرتر می‌شود. او دنیایی را متصور است که در آن افراد خودروهایشان را در اختیار دیگری قرار می‌دهند.

تسلا برای راه‌اندازی این خدمت باید چند چالش مربوط به قوانین و خودرانی را بررسی کند.

در چنین شبکه خودروی خودرانی اشتراکی، اتومبیل‌ها باید مجهز به سطح ۴ یا ۵ قابلیت‌های خودران باشد. در این سطح نیازی به راننده انسانی نیست.

ماسک ادعا می‌کند خودروهای فعلی تسلا را می‌توان به طور کاملا خودران به کار گرفت بنابراین راه‌اندازی شبکه تسلا در آینده نزدیک ممکن است.

او در این باره گفت: برای راه‌اندازی این شبکه ما باید خودروهایی کاملا خودران بسازیم و درحال حاضر در این بخش به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم.

 

منبع: میل آنلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند