تسهیل در تردد کامیون‌ها در مرز دوغارون – اسلام‌قلعه

ناظر گمرکات خراسان رضوی از تمهیدات جدید گمرک ایران با هماهنگی گمرک افغانستان برای تسهیل در تردد کامیون‌ها در مرز دوغارون - اسلام‌قلعه خبر داد.
تسهیل در تردد کامیون‌ها در مرز دوغارون – اسلام‌قلعه

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از نقل از گمرک ایران، امید جهانخواه گفت: افزایش ساعت کاری گمرکات و مرز از ساعت ۶ صبح تا ۶ بعد از ظهر، کاهش تعطیلات عید فطر در گمرک افغانستان، حضور شرکت‌های حمل‌ونقل یا بارچلانی و بانک در گمرک اسلام‌قلعه در روزهای تعطیل در گمرک اسلام‌قلعه و ایام تعطیلات عید فطر از جمله تمهیداتی بوده که در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در تماس فوری دکتر کرباسیان رییس کل گمرک ایران علاوه بر پیگیری‌ها و هماهنگی‌های به عمل آمده؛ با پیشنهاد وی در خصوص حل مشکلات پیش‌آمده به گمرک اسلام‌قلعه افغانستان جهت تامین باسکول اعلام آمادگی کردیم و قرار شد از طریق وزارت امور خارجه هم این پیشنهاد رسما به کشور افغانستان اعلام شود.

ناظر گمرکات استان خراسان رضوی در خصوص دلایل ایجاد صف کامیون‌ها در مرز دوغارون-اسلام‌قلعه تشریح کرد: افزایش حدود ۷۰ درصدی ترانزیت به مقصد افغانستان از طریق گمرک دوغارون در روزهای اخیر ، ضعیف بودن امکانات و زیرساخت‌های موجود در گمرک اسلام‌قلعه افغانستان از جمله کمبود امکانات رفاهی برای رانندگان و کمبود باسکول جهت توزین باعث شده روند پذیرش کامیون‌ها توسط گمرک اسلام‌قلعه با مشکلاتی مواجه شود و این موضوع موجب تاخیر در روند پذیرش کامیون‌ها در مرز دوغارون شده است.

جهانخواه گفت: با توجه به تمهیداتی که در نظر گرفته شد هم‌اکنون حجم خروج و پذیرش کامیون‌ها از سوی گمرک اسلام‌قلعه افغانستان افزایش پیدا کرده که امیدواریم این روند با سرعت بهتری ادامه یابد.

ناظر گمرکات خراسان رضوی تاکید کرد: مشکل پیش‌آمده از سوی گمرک اسلام‌قلعه افغانستان صرفا مربوط به محموله‌های ترانزیتی بوده و محمولات صادراتی به روز از این گمرک خارج می‌شود.

وی همچنین از بهره‌گیری از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی دوغارون برای کاهش توقف‌ها، تخلیه و بارگیری کامیون‌ها و ترانشیپمنت کالاها خبر داد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز