تشدید نظارت مجلس در زمینه خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری

تشدید نظارت مجلس در زمینه خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری گفت: بخش قابل توجهی از منابع بانکی وارد بخش بنگاه‌داری شده است.

هادی قوامی درباره وضعیت خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری گفت: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی بانک‌ها نباید در زمینه بنگاه‌داری فعالیت انجام دهند، اما باید پذیرفت به این مهم توجه جدی نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری ادامه داد: اگر بانک‌ها از فعالیت‌های مربوط به بنگاه‌داری خارج شوند می‌توانند در بخش تولید فعالیت انجام دهند. در هر صورت احساس می‌شود برای خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری باید اقدامات ویژه‌تری انجام شود و دراین راستا نظارت‌ها موثرتر باشد.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بنگاه‌های تحت نظارت بانک‌ها باید واگذار شوند چرا که در حال حاضر بانک‌ها در رقابت برای اختصاص منابع به بنگاه‌های زیرمجموعه خود هستند این در حالی بوده که ممکن است برخی از بنگاه‌های اقتصادی به نسبت نیاز بیشتری به منابع داشته باشند.

قوامی تصریح کرد: عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی در زمینه خروج از فعالیت‌های بنگاه‌داری مناسب نیست و بخش قابل توجهی از منابع بانکی وارد بخش بنگاه‌داری شده است. وی یادآورشد: مجلس در زمینه خروج بانک‌ها ازبنگاه‌داری پیگیری‌ها و نظارت‌های قانونی را تشدید می‌کند؛ بنابراین با تخلف در زمینه‌های مذکور باید برخورد جدی شود.

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند