تشکیل کارگروهی برای ارزیابی و تصمیم‌گیری درخصوص وضعیت بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس

تشکیل کارگروهی برای ارزیابی و تصمیم‌گیری درخصوص وضعیت بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کارگروهی متشکل از نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان، قطعه‌سازان و واردکنندگان موظف شد تا هفته آینده پیشنهادات خود را برای وضعیت بازار خودرو به کمیسیون صنایع ارائه دهد.

سعید باستانی اظهار کرد: جلسه روز یکشنبه کمیسیون با حضور مدیران صنعت خودروسازی کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص بررسی دلایل افزایش تا ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس از ادامه این جلسه در هفته آینده با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت سخن گفت و افزود:‌ در جلسه هفته آینده هم پیشنهادات کارگروه ویژه و هم تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی قطعه‌سازان و خودروسازان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این جلسه تصمیم گرفتیم تا شرکت‌های خودروساز داخلی به همراه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان آمار دقیقی از آنالیز قیمتی هزینه‌های تمام شده خودروهای داخلی تهیه کرده و در جلسه هفته آینده که روز سه‌شنبه تشکیل می‌شود، مطرح شود. در آن جلسه مبانی قیمت‌گذاری‌ها به تفصیل تشریح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین قرار است گزارشی از واردات انجام گرفته خودرو و آثار خودروهای وارداتی در همان جلسه مورد بررسی قرار گیرد.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند