تشکیل کمیته‌ای برای مقاوم‌سازی شبکه برق

تشکیل کمیته‌ای برای مقاوم‌سازی شبکه برق

معاون هماهنگی توزیع توانیر از تشکیل کمیته‌ای به منظور ایجاد وحدت رویه و تعیین اولویت‌های مقاوم‌سازی شبکه‌های توزیع برق خبر داد.

محمودرضا حقی‌فام اظهار کرد: کمیته‌ای متشکل از متخصصان و مدیران صنعت برق بمنظور ایجاد وحدت رویه در زمینه مستندسازی و تعیین اولویت‌ها و نحوه نظارت بر پروژه‌های مقاوم سازی شرکت‌های توزیع در توانیر تشکیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با تاکید براینکه خسارت‌هایی که حوادث طبیعی همچون زلزله به شبکه‌های توزیع وارد می‌کند، با هزینه‌های مقاوم‌سازی قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد قبل از وقوع حوادث و بروز خاموشی‌های گسترده در مناطق مستعد زلزله، پروژه‌های مقاوم‌سازی در دستور کار قرار گیرد که در این صورت با صرف حداقل هزینه، دغدغه‌ها در خصوص تامین برق در هنگام بروز بحران‌ها تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

حقی‌فام به زلزله استان کرمان اشاره کرد و گفت: مقاوم سازی تاسیسات و تجهیزات شبکه توزیع برق شمال استان کرمان در سال قبل، موجب شد زلزله ۶.۲ ریشتری چندی پیش هجدک راور و زرند کرمان کمترین میزان خسارت را به شبکه برق وارد کرده و خاموشی قابل ذکری برای مشترکان تحمیل نکرد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار کرد: کمیته مقاوم سازی مبتنی بر تحلیل‌های فنی و مستند به اطلاعات GIS شرکت‌ها، طرح‌های مقاوم‌سازی شرکت‌ها را بررسی کرده و در خصوص برآورد اعتبار مورد نیاز برای مقاوم‌سازی شبکه‌های توزیع، تعیین اولویت‌ها و نحوه نظارت بر اجرای طرح‌ها تصمیمات مقتضی را اخذ می‌کند.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند