موضوعات داغ:

تصمیم‌های جدید برای کاهش نرخ بلیت هواپیما

تصمیم‌های جدید برای کاهش نرخ بلیت هواپیما

بانک مرکزی برای تامین ارز از سامانه نیما برای شرکت‌های هوایی اعلام آمادگی کرده به این ترتیب ارز با قیمت کمتر از بازار آزاد(حدود 7500 تومان) به ایرلاین‌ها پرداخت می‌شود و ایرلاین‌ها نیز قیمت خود را حدود 50 درصد نسبت به قیمت‌های چند روز گذشته کاهش می‌دهند.

بانک مرکزی برای تامین ارز از سامانه نیما برای شرکت‌های هوایی اعلام آمادگی کرده به این ترتیب ارز با قیمت کمتر از بازار آزاد(حدود 7500 تومان) به ایرلاین‌ها پرداخت می‌شود و ایرلاین‌ها نیز قیمت خود را حدود 50 درصد نسبت به قیمت‌های چند روز گذشته کاهش می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با اجرایی شدن بسته جدید ارزی بانک مرکزی قیمت بلیت تمام شده برای پروازهای داخلی و خارجی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد و این مساله علاوه بر کاهش تقاضا برای پروازهای خارجی، پروازهای داخلی را هم با کاهش مسافر مواجه کرد.

سیاست‌های جدید ارزی و الزام ایرلاین‌ها به تامین ارز از بازار آزاد برای آنها که حداقل 70 درصد هزینه‌هایشان با ارز تامین می‌شد منجر به افزایش حتی تا حدود 70 درصدی قیمت بلیت‌ها شد که از نخستین تبعات آن تصمیم برخی شرکت‌های بزرگ بین‌المللی برای لغو پروازها به ایران به‌دلیل نداشتن توجیه اقتصادی برای این پروازها بود.

در روزهای گذشته ایرفرانس، بریتیش ایرویز و کی ال‌ام سه شرکتی بودند که از خروج خود از بازار هوایی ایران خبر دادند. این در شرایطی است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ هوایی بعد از برجام به ایران بازگشته بودند.

گرانی ارز، رونق حمل‌و‌نقل هوایی را که یکی از اهداف مهم دولت بعد از برجام بود تهدید می‌کند به‌همین دلیل برای یافتن راه‌حلی که هم شرکت‌های هوایی کمتر از نرخ‌گذاری جدید ارزی آسیب ببینند و هم حمل‌و‌نقل هوایی مسافران خود را از دست ندهد روز گذشته نشستی بین سازمان هواپیمایی کشوری و مدیران شرکت‌های هوایی برگزار شد و در این نشست راهکارهایی برای کاهش قیمت بلیت هواپیما در نظر گرفته شد.

تعیین نرخ‌های ثابت در پروازهای داخلی

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با «ایران» در خصوص تصمیم گیری‌های جدید برای تعدیل نرخ بلیت هواپیما گفت: شرکت‌های هوایی موافقت کردند برای از دست ندادن مسافر و جلوگیری از ضرر بیشتر نرخ پروازها تا پایان مهر ماه بر اساس نرخ‌های ثابت باشد و هیچ شرکتی اجازه ندارد بالاتر از این نرخ‌ها بلیت بفروشد.

به گفته سامانی نرخ‌های جدید حدود 45 درصد نسبت به قیمت‌های قبل گرانتر است اما 50 درصد از نرخ‌هایی که در چند روز گذشته شاهد آن بودیم کمتر است. او گفت که ممکن است این نرخ‌ها با توجه به خدماتی که شرکت‌ها ارائه می‌دهند تا 10 درصد تفاوت قیمتی داشته باشد.

سامانی هدف از تعیین قیمت را با وجود آزادسازی نرخ بلیت هواپیما حمایت از حمل‌و‌نقل هوایی نام برد و گفت با افزایش قیمت‌ها شاهد کاهش اقبال عمومی به مسافرت با هواپیما بودیم پس شرکت‌ها برای اینکه آسیب کمتری از این بابت ببینند تصمیم گرفتند از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری کنند.

سامانی افزود: با وجود تمام فشارهای بین‌المللی که تامین نیازهای شرکت‌های هواپیمایی ایران را با دشواری‌های فراوان مواجه می‌کند و با وجود اینکه با سیاست‌های جدید ارزی شرایط برای تامین نیازهای شرکت‌ها بسیار دشوارتر از گذشته شده است، ایرلاین‌های داخلی تصمیم گرفته‌اند با همراهی با سیاست‌های دولت، نرخ‌های مشخصی را تعیین کنند و به آنها پایبند باشند. در رابطه با پروازهای خارجی نیز تلاش می‌شود تا تصمیمات قطعی اتخاذ شده و کاهش نرخ‌ها در این حوزه نیز اجرایی شود.

نرخ‌های جدید تکلیفی نیست

سخنگوی سازمان هواپیمایی نیز در گفت‌و‌گو با «ایران» با اشاره به نشست روز گذشته مسئولان این سازمان با مدیران ایرلاین‌ها گفت، این نشست برای حفظ ثبات قیمتی در بلیت فروشی بود تا نرخ‌ها افسارگسیخته بالا نرود. با بالا رفتن نرخ‌ها بیشترین لطمه به شرکت‌های هوایی وارد می‌شود چون مسافران هوایی ریزش زیادی خواهند داشت.

وی یکی از تصمیمات مهم را رایزنی سازمان هواپیمایی با بانک مرکزی عنوان کرد که بر اساس آن ارز مورد نیاز شرکت‌ها از سامانه نیما تأمین خواهد شد. به‌گفته رضا جعفرزاده، ارز این سامانه ارزانتر از ارز آزاد و با قیمت حدود 7500 تومان است که اگر ارز از این طریق به ایرلاین‌ها پرداخت شود در کاهش قیمت‌ها تاثیر زیادی خواهد داشت.

دبیر انجمن شرکت‌های هوایی در خصوص تامین ارز ایرلاین‌ها با سامانه نیما گفت: ارز این سامانه تاکنون به ایرلاین‌ها پرداخت نشده و ما امیدواریم با مساعدت بانک مرکزی از این به بعد تامین ارز ایرلاین‌ها با استفاده از سامانه نیما باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی همچنین با اشاره به تعیین قیمت ثابت تا پایان مهرماه برای سفرهای هوایی گفت: این تصمیم خود شرکت‌ها بوده و سازمان هواپیمایی هیچ دخالتی در آن ندارد بلکه شرکت‌ها بر اساس محاسباتی که انجام داده‌اند خودشان تصمیم به قیمت‌گذاری گرفته‌اند و این قیمت‌ها به هیچ وجه تکلیفی نیست و سازمان هواپیمایی دخالتی در آن ندارد. تعیین این نرخ‌ها از طرف شرکت‌ها برای کنترل واسطه‌هاست.

 

منبع: ایران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند