تصویب آیین‌نامه اجرایی اختصاص ١.٥ میلیارد دلار به اشتغال روستایی

تصویب آیین‌نامه اجرایی اختصاص ١.٥ میلیارد دلار به اشتغال روستایی

وزیر صنعت از تصویب آیین‌نامه اجرایی اختصاص ١.٥ میلیارد دلار به اشتغال روستایی امروز در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد و گفت: کرباسیان مجدد مدیرعامل ایمیدرو شد.

محمد شریعتمداری در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری تامین مالی طرح‌های معدنی گفت: دولت یازدهم را دولت رونق‌بخش معدن می‌دانیم تا سهم این بخش در ارزش افزوده کشور و تولید ناخالص داخلی را افزایش دهیم؛ این در حالی است که صندوق حمایت از صنایع معدنی، در گذشته توان مالی لازم را نداشت ولی ظرف چند ماه اخیر سرمایه آن ده برابر شده است که به صورت اهرمی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ٤٠٠ میلیارد تومان برای بیمه صنایع معدنی و ضمانت‌نامه هزینه شده است و دولت هم ٥٠ هزار میلیارد تومان برای رونق بخش صنعت و تولید و معدن اختصاص یافته که این منابع به صورت اهرمی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: امروز در جلسه کمیسیون اقتصادی دولت، آیین‌نامه اجرایی برداشت ١.٥ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغالزایی در روستاها تصویب شد و معدن در این زمینه نقش بالایی دارد.

وی افزود: روز گذشته مجمع ایمیدرو برگزار شد و کرباسیان مجدد به عنوان مدیرعامل ایمیدرو انتخاب شد.

شریعتمداری از تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای عالی معادن استانی خبر داد و گفت: نظارت از مرکز ادامه خواهد یافت. همچنین همکاری خوبی وزارت صنعت و بخش خصوصی شکل گرفته است و تلاش داریم منافع موثر بخش غیردولتی در صندوق حمایت از صنایع معدنی حفظ شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند