تعداد مصرف‌کنندگان سوخت در روزهای اخیر افزایش نداشته‌ است

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: در روزهای اخیر تعداد مراجعین به جایگاه‌های سوخت تغییری نداشته است. بیژن حاج محمدرضا با اشاره به افزایش قیمت بنزین در روزهای آینده و این که گفته می‌شود در هفته اخیر تعداد مراجعان به جایگاه‌های سوخت با هدف ذخیره سازی بنزین در باک خودروها افزایش یافته است، اظهار کرد:

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: در روزهای اخیر تعداد مراجعین به جایگاه‌های سوخت تغییری نداشته است.

بیژن حاج محمدرضا با اشاره به افزایش قیمت بنزین در روزهای آینده و این که گفته می‌شود در هفته اخیر تعداد مراجعان به جایگاه‌های سوخت با هدف ذخیره سازی بنزین در باک خودروها افزایش یافته است، اظهار کرد: تعداد این مراجعین نه کاهش و نه افزایش یافته است.

وی افزود: در حالی که متوسط میزان فروش بنزین توسط جایگاه‌ها از 69 تا 72 میلیون لیتر در روز است از بهمن ماه و اسفند ماه سال گذشته این میزان فروش ثبت شده است.

به گفته حاج محمدرضا، حدود سه ماه است که فروش بنزین توسط جایگاه‌های سوخت ثابت مانده است و حتی فروش بنزین در فروردین نسبت به اسفند ماه تغییری نداشته است.

رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور درباره آمادگی جایگاه‌های سوخت از افزایش نرخ سوخت در روزهای آینده گفت: گرچه جایگاه‌های سوخت در کشور آمادگی این افزایش قیمت را دارند اما برای چهار رقمی شدن نرخ بنزین بر روی تلمبه‌ها باید همه جایگاه‌ها آماده شوند.

وی با بیان این‌که پیشنهاد تقاضای تک نرخی شدن قیمت بنزین را به مجلس و نمایندگان مجلس اعلام کرده، گفت: به نظر می رسد سناریوی عرضه دو نوع قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها ادامه داشته باشد.

گفته می شود طی روزهای اخیر با احتمال افزایش 24 درصدی قیمت بنزین تعداد مراجعان و مصرف‌کنندگان سوخت به جایگاه‌های سوخت کشور افزایش یافته است و این به معنی نگرانی مردم برای افزایش قیمت سوخت مصرفی است اما مسوولان دولتی درباره این افزایش قیمت‌ها وعده اجرای افزایش نرخ سوخت با شیب ملایم را می‌دهند.

به گفته وزیر نفت شیب ملایمی برای افزایش قیمت سوخت در نظر گرفته شده است.

بر این اساس گفته می‌شود پس از تعیین تکلیف وضعیت یارانه بگیران دولت قیمت سوخت نیز اعلام می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند