تعدیل قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی

تعدیل قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: قیمت لوازم خانگی تعدیل شده، اما هنوز به قیمت مصوب نرسیده است و با نرخ مصوب فاصله دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، یدالله صادقی درباره آخرین وضعیت بازرسی و تنظیم بازار اظهار کرد: لاستیک خودرو، تخم مرغ، مرغ و لوازم خانگی جزو کالا‌های اولویت‌دار در بازرسی و نظارت هستند و هر روز بازرسی صورت می‌گیرد و متخلفان به مراجع قانونی معرفی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به قیمت تخم مرغ افزود: قیمت تخم مرغ از روز گذشته به دلیل ممنوعیت صادرات روند کاهشی به خود گرفته و میانگین قیمت هر شانه به ۲۲ هزار تومان رسید.

وی گفت: ممنوعیت صادرات با اعتراض تولیدکنندگان همراه شده و معتقدند که مشکلاتی برای آن‌ها به وجود آورده است.

صادقی درباره بازار لاستیک خودرو نیز بیان کرد: تمام تولیدات این کالا از طریق سامانه جامع تجارت ثبت می‌شود و زمانی که بین نمایندگی‌ها توزیع می‌شود میزان آن در این سامانه ثبت می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان تهران با بیان اینکه همه افرادی که سهمیه می‌گیرند باید مشخصات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند، خاطرنشان کرد: در این بخش بازرسی به صورت روزانه ادامه دارد و متخلفان به تعزیرات معرفی می‌شوند.

وی درباره لوازم خانگی نیز گفت: دستورالعملی که از سوی معاونت بازرگانی داخلی و سازمان حمایت صادر شده همه کالا‌های اولویت‌دار باید در سامانه جامع تجارت تولیدات خود را ثبت و از این طریق کالا را توزیع و مشخصات مصرف کننده نهایی نیز توسط توزیع کننده باید درج شود تا کالا به دست مصرف کننده اصلی برسد.

صادقی تصریح کرد: قیمت لوازم خانگی تعدیل شده، اما هنوز به قیمت مصوب نرسیده است و هنوز با نرخ مصوب فاصله دارد.

 

منبع: میزان

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند