کد خبر: 157569

تکذیب اخبار افشاگری تعرفه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت ایران

معاون سازمان بیمه سلامت ایران اخبار مربوط به افشاگری تعرفه‌ها را تکذیب کرد.

سازمان بیمه سلامت ایران
سرویس جامعه -

آناهیتا کشاورزی در واکنش به این اخبار توضیحاتی ارائه کرد و گفت: اخیرا در فضای مجازی و کانال‌های غیر رسمی اخباری مبنی بر «افشاگری معاون بیمه خدمات سازمان بیمه سلامت ایران از پشت پرده‌های تعرفه خدمات پزشکی» منتشر شده است که اینجانب ضمن تکذیب موضوع افشاگری به اطلاع می‌رسانم روند تصمیم‌سازی در خصوص تعرفه‌های سالانه، با بررسی‌های کارشناسی و ارائه پیشنهادات به دبیرخانه شورای عالی بیمه آغاز می‌شود که متشکل از نمایندگان سازمان‌های بیمه‌گر پایه، نظام پزشکی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و وزارت رفاه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: از آنجا که منابع حوزه بیمه سلامت محدود است و از سوی دیگر بیش از ٩۵ درصد منابع توسط دولت محترم اختصاص می‌یابد، بنابراین بیمه‌ها موظف شدند تا متناسب با منابع، مصارف را تعریف کرده و پیشنهادات لازم را در جهت خرید خدمات در راستای ایجاد تعادل منابع-مصارف اعلام کنند.

کشاورزی تاکید کرد: با توجه به تصویب منابع برای سال ٩۶ معادل هزینه‌های سال ٩۵ برای سازمان بیمه سلامت، چاره‌ای به جز پیشنهاد کاهش تعرفه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر نبود، چرا که تجربیات سه سال اخیر نشان می‌دهد اجرای سایر روش‌های کنترل تقاضای القایی و مدیریت هزینه‌ها نظیر پیاده‌سازی راهنماهای بالینی، تغییر نظام پرداخت در بیمارستان‌ها، پیاده‌سازی نظام ارجاع و پزشکی خانواده و سایر راهکارهای پیش رو، نیاز به بسترسازی و صرف مدت زمانی بیش از یک سال خواهد داشت.

وی افزود: در این راستا ویرایش سوم کتاب در چهارچوب فرایند مندرج در قانون احکام دائمی توسعه نهایتا در هیات محترم دولت به تصویب رسید و پس از تصویب جهت اجرا به دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان بیمه سلامت ایران ابلاغ شده است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.