چه تعداد بنگاه اقتصادی در سال ۹۶ تعطیل شد؟

رشد 16 درصدی بنگاه‌های تعطیل شده طی سال گذشته نسبت به سال 1395 در حالیست که تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار در سال گذشته نسبت به سال 1395 بیش از پنج درصد کاهش یافته است.
چه تعداد بنگاه اقتصادی در سال ۹۶ تعطیل شد؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسما آمار واحدهای تعطیل شده سال گذشته و واحدهای مشکل‌دار شناسایی شده را منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته ۲۰۶ بنگاه اقتصادی تعطیل شده است. این میزان در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۷۷ بنگاه و در سال ۱۳۹۴ معادل ۱۵۰ بنگاه بود.

رشد ۱۶ درصدی بنگاه‌های تعطیل شده طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ در حالیست که تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ بیش از پنج درصد کاهش یافته است.

بر این اساس در سال گذشته ۱۴۱۳ بنگاه مشکل‌دار توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده است. این تعداد در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۴ به ترتیب ۱۴۹۱ و ۱۳۶۷ بنگاه بود.

طبق این گزارش تا پایان سال گذشته بیش از ۲۲۰ هزار بیکار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته‌اند و این در حالیست که تعداد کل بیکاران کشور طبق اعلام علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بیش از ۳٫۲ میلیون نفر می‌رسد.

اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گزارش داده در سال گذشته بیش از ۱۶ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری به اشتغال مجدد رسیده‌اند و مقرری ۱۷۸ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری قطع شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز