کد خبر: 217810

تعطیلی جنرال‌موتورز آمریکا در کره جنوبی

مقامات کره‌ای در حال بررسی طرحی برای ارائه کمک مالی به جنرال‌موتورز برای جلوگیری از بسته شدن نمایندگی این واحد تولیدی در کره هستند.

سرویس اقتصاد جهان -

بانک دولتی توسعه کره جنوبی اعلام کرد: امروز جلسه‌ای را برای تصمیم‌گیری در راستای ارائه کمک مالی به شرکت جنرال‌موتورز آمریکا برگزار کرده‌اند تا از تعطیلی واحدهای این شرکت در کره جلوگیری کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این بانک کره‌ای ۱۷ درصد سهام جنرال‌موتورز در کره را در اختیار دارد. جنرال‌موتورز ماه گذشته گفته بود که در صورتی که از دولت کره جنوبی کمک دریافت نکنند، در اولین اقدام یکی از ۴ کارخانه تولید خودروی خود در کره را تعطیل خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرده است: درباره فعالیت سه واحد تولیدی دیگر طی هفته‌های آینده تصمیم‌گیری خواهد کرد.

در حال حاضر ۲۵۰۰ نفر از کارگران جنرال‌موتورز در کره جنوبی معادل ۱۰ درصد از کل ۱۶ هزار و ۶۰۰ کارمند این شرکت خواستار دریافت حق سنوات خود از جنرال‌موتورز شده‌اند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.