پاساژ‌های طلافروشی‌ تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند

پاساژ‌های طلافروشی‌ تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند

اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد:‌ پاساژها و مجتمع‌های طلا و جواهر تهران تا تدوین ضوابط و پروتکل بهداشتی خاص تا اطلاع ثانوی ملزم به تعطیلی می‌باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو مصوبه و ابلاغیه استانداری و اتاق اصناف تهران امکان فعالیت پاساژها و مجتمع‌های تجاری صنف طلا و جواهر از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه امکان‌پذیر نمی‌باشد.

لذا پاساژها و مجتمع‌های طلا و جواهر تهران تا تدوین ضوابط و پروتکل بهداشتی خاص تا اطلاع ثانوی ملزم به تعطیلی می‌باشند.

محمد ولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر در همین ارتباط تاکید کرد که آن دسته از واحدهای طلافروشی که در مجتمع و پاساژهایی هستند که هوای آزاد وجود ندارد و فضای سرپوشیده است، تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

وی افزود: اما واحدهایی که به صورت مجزا در خیابان‌ها فعالیت می‌کنند بعد از ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت و رعایت نکات بهداشتی می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

طبق اعلام نوده فرهانی، رئیس اتاق اصناف تهران، تعطیلی پاساژ‌ها فعلا ادامه دارد، اما مقرر شده برای پاساژ‌ها ضوابط و پروتکل بهداشتی خاص تدوین و در هفته آینده ابلاغ شود تا این بخش از اصناف نیز امکان فعالیت داشته باشند.

به گفته وی، مطابق برنامه ستاد ملی کرونا از شنبه ۳۰ فروردین ماه اصناف کم‌خطر در استان تهران شروع به فعالیت می‌کنند که فعالیت این واحد‌ها ملاحظات، الزامات و مخاطرات خاص خود را دارد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند