موضوعات داغ:

آژانس اتمی تعهدات ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کرد

آژانس اتمی تعهدات ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کرد

سایت آمریکایی تاکید کرد که با وجود ادعاهای کاخ سفید درباره برنامه اتمی ایران، آژانس بین المللی انرژی اتمی در آخرین گزارش سه ‌ماهه خود، تعهدات ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سایت انجمن کنترل تسلیحات در واشنگتن، چند روز بعد از انتشار سخنان یوکیا آمانو رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی، این آژانس با انتشار گزارش سه ‌ماهه خود پایبندی ایران به توافق هسته‌ای معروف به برجام  را تأیید کرد.

این در حالی است که دولت آمریکا اخیراً ایران را مجدداً به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرده است.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، این آژانس با دسترسی به تمام مراکز هسته‌ای ایران، پایبندی این کشور به توافق هسته‌ای را همچنان تأیید می‌کند.

پیش از این نیز آمانو رئیس کنونی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته بود که ایران به تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای پایبند است و ما به کشورهایی که خواهان بر هم زدن این توافق هستند، هشدار می‌دهیم.

آمانو در حاشیه نشست رؤسای هیات آژانس اتمی که در چهارم مارس (20 اسفند) برگزار شد، افزود که برخی از کشورها تلاش می‌کنند تا فعالیت‌های ایران در راستای توافق هسته‌ای را تضعیف کنند، اما ما مجدداً اعلام می‌کنیم که ایران همچنان به تعهدات خود به این توافق پایبند است.

به ‌رغم تأیید پایبندی ایران به الزامات برجام، در سال گذشته دولت آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و مجدداً تحریم‌ها علیه تهران را به جریان انداخت.

با وجود خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، دیگر کشورهای ذیربط در تحصیل توافق هسته‌ای، یعنی سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان و همچنین دو قدرت صاحب حق ‘وتو’ در شورای امنیت یعنی روسیه و چین خواستار حفظ برجام هستند.

منبع: ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند