موضوعات داغ:

تعهدات وزارت نیرو به مجلس عملی می‌شود

تعهدات وزارت نیرو به مجلس عملی می‌شود

وزیر نیرو بابیان اینکه برنامه‌ریزی برای مدیریت منابع آب در دستور کار است، گفت: در تلاش برای عملیاتی کردن تعهدات این وزارت‌خانه به نمایندگان مجلس هستیم.

رضا اردکانیان در پاسخ به این پرسش که از تعهدات وزارت نیرو در زمان رای اعتماد مجلس چه میزان محقق شده است، ابراز داشت: آنچه که به نمایندگان درگرفتن رای اعتماد گفته شد برنامه چهارساله بوده است که طبیعتاً در یک سال اول باید سهم آن عملیاتی شده باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اردکانیان افزود: با توجه به شرایط آبی کشور که در سال ۹۶ و ۹۷ شاهد بودیم یکی از کم بارش‌ترین سال‌ها طی ۵۰ سال گذشته را پشت سر گذاشتیم و خدا را شاکریم به تایید بخش عمده‌ای از ناظران و خود مردم علیرغم همه چالش‌های موجود تابستان را با روسفیدی به اتمام رساندیم و لذا برنامه‌ریزی داریم تا سال پیش رو به شکل بهتری مدیریت شود.

وزیر نیرو ضمن بیان اینکه با کمک مجلس می‌کوشیم تا طرح‌های آب‌رسانی شهری و روستایی در بودجه سال ۹۸ سهم بیشتری را به خود اختصاص دهد، ابراز داشت: در موضوع مدیریت آب چگونگی مصرف در اولویت قرار دارد و در بحث کشاورزی، شرب، بهداشت و صنعت می‌کوشیم تا با همکاری دستگاه‌های مسئول توجه بیشتری به چگونگی مصرف آب در مناطق خشک و نیمه‌خشک که کشور ما در آن واقع‌شده است صورت گیرد.

اردکانیان در ادامه تصریح کرد: طرح‌های تامین آب نظیر شیرین کردن آب دریاها یا انتقال بین حوزه‌ای اگر توام با اصلاح شیوه‌های مصرف نباشد آن طرح‌ها در آینده نزدیک رافع مشکلات ما نخواهد بود.

وی افزود: با توجه به رشد مصرف، چنانچه برای آن تدبیر نشود و در کشاورزی به دنبال اصلاح روش‌های کشت و مناسب آبیاری نباشیم مشکلات جدی خواهیم داشت لذا امیدواریم با همکاری همه عوامل در بخش‌های مصرف بتوانیم از این منبع حیاتی استفاده بهینه‌تری را داشته باشیم.

منبع:مهر
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند