جریمه وام‌های معوق زیر ۱۰۰ میلیون تومان بخشیده می‌شود

نمايندگان مجلس در بودجه 98 بانک مركزی را موظف كردند به اجرای طرح بخشودگی سودتسهیلات زیر یک میلیارد (1.000.000.000) ریال اقدام کند.
جریمه وام‌های معوق زیر ۱۰۰ میلیون تومان بخشیده می‌شود

به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل‌کشور را ادامه دادند و با یک پیشنهاد الحاقی به تبصره ۱۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

به موجب مصوبه مجلس، سقف بخشودگی سودتسهیلاتی زیر یک میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال مشروط به بازپرداخت اصل تسهیلات و بخشش جریمه‌های متعلقه ۷۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تعیین می‌شود هر یک از مشمولان بخشودگی سودتسهیلات زیر یک میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال می‌توانند از زمان تصویب این قانون صرفاً یک فقره از بخشودگی سودتسهیلات موضوع این بند استفاده کنند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف است بدون رعایت مبلغ حداکثر توسط مطالبات بانک مرکزی از بانک‌ها به تفکیک هر بانک مندرج در جدول ضمیمه تبصره ۳۵ قانون اصلاح بودجه سال ۹۵ کل‌کشور به اجرای طرح بخشودگی سودتسهیلات زیر یک میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال اقدام کند. تسهیلات اتحادیه مرکزی تعاونی‌های عشایری ایران در صورت بازپرداخت اصل آن مشمول بخشودگی سود و جریمه و استفاده از مفاد آن می‌شود.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید