دژپسند مطرح کرد:

تغییر در روش واگذاری شرکت‌‌های دولتی

تغییر در روش واگذاری شرکت‌‌های دولتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در واگذاری‌های اخیر به ویژه شرکت هپکو، قرار است در مورد روش‌های واگذاری 15 شرکت دولتی و تعیین قیمت، تغییر اساسی دهیم و واگذاری‌ها را واحد به واحد انجام خواهیم تا همه توده مردم بتوانند آن‌ها را خریداری کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات به وجود آمده در واگذاری‌های اخیر به ویژه شرکت هپکو باعث نمی‌شود این وزارتخانه در واگذاری ۱۵ شرکت خود تجدیدنظر کند، گفت: قرار است در مورد روش‌های واگذاری و تعیین قیمت، تغییر اساسی دهیم و در آینده هم چگونگی این امر را اعلام خواهیم کرد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به جلسه هفته گذشته وزارت اقتصاد گفت: خوشبختانه در جلسه هفته گذشته «جلسه واگذاری» به جمع بندی خوبی درباره تغییرات در واگذاری‌ها رسیدیم.

وی ادامه داد: بخشی از ۱۵ شرکتی که مطرح است را از طریق «ETF» و «صندوق‌های معامله‌پذیر» واگذار خواهیم کرد.

دژپسند درخصوص این‌که چرا شرکت‌های مذکور به این طریق واگذار خواهند شد، بیان کرد: واگذاری‌ها را واحد به واحد انجام خواهیم تا همه توده مردم بتوانند آن‌ها را خریداری کنند.

وی تاکید کرد: واگذاری به اصطلاح « یونیت به یونیت» باعث می‌شود حواشی که وجود دارد به شدت کاهش یابد.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره زمان واگذاری این شرکت‌ها نیز گفت: در قالب روش‌های جدید و در ۲ یا ۳ مرحله این ۱۵ شرکت را واگذار خواهیم کرد.

منبع: ایلنا 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند