تفاهم‌نامه خرید ۴۰ فروند سوخوی سوپرجت امضا شد

تفاهم‌نامه خرید ۴۰ فروند سوخوی سوپرجت امضا شد

دو شرکت هواپیمایی ایرانی در حاشیه نمایشگاه هوایی اوراسیا در ترکیه، تفاهم‌نامه خرید هریک ۲۰ فروند هواپیمای سوخوی سوپرجت امضا کردند.

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تفاهم‌نامه‌ای برای خرید ٢٠ فروند سوخوی سوپرجت SSJ۱۰۰ در نمایشگاه هوایی اورآسیا در آنتالیا امضا کرده است که تحویل این هواپیماها از سال ٢٠١٩ آغاز خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک مقام مسئول در شرکت هواپیمایی ایران ایرتور با اشاره به مذاکرات انجام شده طی دو سال گذشته گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، در مجموع ۲۰ فروندسوخو سوپرجت ۱۰۰ با ظرفیت صد صندلی از سال آینده به مرور به ناوگان هواپیمایی ایران ارتور اضافه می‌شوند.

این مقام مطلع افزود: ارزش کلی این تفاهم‌نامه یک میلیارد دلار است که در ارشوی اوراسیا واقع در شهر آنتالیا ترکیه با حضور معاون وزیر صنایع روسیه اولگف بوتچارف، نماینده شرکت سوخو الکساندر روتسف، مدیرعامل ایران ارتور سیدرضا موسوی رسید و مجید شکاری مالک شرکت ایران ارتور به امضا رسید.

همچنین شرکت هواپیمایی آسمان نیز تفاهم‌نامه خرید ٢٠ فروند سوخوی سوپرجت SSJ۹۵R را با شرکت سوخو امضا کرده است که بنابر اعلام شرکت هواپیمایی آسمان، این هواپیماها مشمول قوانین مربوط به اوفک نیستند.

 

منبع: ایروپورتیست ترکیه

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند