کد خبر: 133775

تفاهم‌نامه ساخت ایستگاه بزرگ راه‌آهن سنگان منعقد شد

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری و احداث ایستگاه بزرگ راه‌آهن سنگان برای حمل مواد معدنی با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.

سرویس کسب‌وکار -

در گزارش تجارت‌نیوز آمده است، این تفاهم‌نامه همزمان با برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی ایران ، از سوی «نورالله بیراوند»، معان برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن و «علیرضا حقیقی» مدیر عامل مجتمع صنایع و معادن احیای سپاهان به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه، قرار است مجتمع صنایع و معادن احیای سپاهان، برای ساخت ایستگاه حمل مواد معدنی با ۱۴ خط معادل ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند تا از طریق این خطوط حمل مواد معدنی از معدن سنگان تسهیل شود.

با ساخت این ایستگاه هزینه‌های حمل مواد معدنی از این منطقه ۱۵ درصد کاهش می‌یابد.

بر اساس این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی طراحی، احداث و آماده شدن تاسیسات جانبی زیر و روی این ایستگاه با نظارت و تایید راه‌آهن در ۱۸ ماه آماده می‌شود.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان در فاصله حدود ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد، ۶۸ کیلومتری جنوب غربی تایباد، ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی خواف و ۱۸ کیلومتری شمال شرقی سنگان در استان خراسان رضوی و نزدیک مرز افغانستان قرار دارد.

محدوده در برگیرنده این مجموعه کانساری به شکل مستطیلی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر است که شامل کانسارهای غربی، کانسارهای مرکزی و کانسارهای شرقی است.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته، به منظور توسعه و تقویت زیربناهای حمل و نقل ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی، صبح روز دوشنبه آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه به عنوان دومین نمایشگاه بزرگ حمل و نقل ریلی جهان روزهای ۲۵ تا ۲۸ اردیبشهت ماه در تهران برگزار می‌شود و ۱۶۰ شرکت داخلی و ۱۳۰ شرکت خارجی از ۱۶ کشور جهان در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را عرضه می‌کنند.

در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات و خدمات وابسته ۱۳۰ شرکت از کشورهای سوئد، سوئیس، بلژیک، فرانسه، هند، اوکراین، نیوزیلند، ترکیه، ایتالیا، لتونی، اسپانیا، روسیه، جمهوری چک، چین، آلمان و صربستان شرکت کرده‌اند و مقام‌های شرکت‌های راه‌آهن‌های ایتالیا، چین، اسپانیا، فرانسه و لتونی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه در تهران، پنجمین کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن به همراه چندین میزگرد تخصصی در بخش‌های مختلف حمل و نقل ریلی توسط اساتید داخلی و خارجی در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت‌های راه‌آهن، مترو و شرکت‌های حمل و نقل ریلی، برگزاری نشست‌های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارائه ظرفیت‌های این بخش برای جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.

این نمایشگاه با حمایت وزرات راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت شرکت‌های عضو انجمن صنایع ریلی ایران، شرکت‌های عضو انجمن صنفی حمل و نقل ریلی، دانشکده فنی و مهندسی راه‌آهن، تولیدکنندگان و صنعتگران، شرکت‌های خدماتی فعال در عرصه شبکه ریلی کشور و شرکت‌های ریلی در فضایی به مساخت ۳۰ هزار متر مربع برگزار می‌شود.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1329.5
0.97
مثقال طلا (%0.87)
607100
53,000
سکه امامی (%0.93)
1501000
140,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.