تلاش دولت برای ساماندهى فعالیت کوله‌برى در استان‌هاى مرزى

وزیر کشور با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله‌بران در برخی از استان‌های مرزی گفت که دولت با طرح جدیدى که اخیرا به تصویب رسانده به‌دنبال ساماندهى فعالیت کوله‌برى در استان‌هاى مرزى است.

تلاش دولت برای ساماندهى فعالیت کوله‌برى در استان‌هاى مرزى

جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه‌های مرزی کشور عصر روز (یکشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این جلسه برخی از مواد آیین‌نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های غیر‌رسمی موقت مرزی مورد بازنگری قرار گرفت.

رحمانی فضلی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله‌بران تصریح کرد: دولت با طرح جدیدی که اخیرا به تصویب رسانده بدنبال ساماندهی فعالیت کوله‌بری در استان‌های مرزی است.

وی در ادامه افزود: باید براساس برنامه‌ریزی دقیق تعداد کوله‌بران واقعی که در استان‌های مورد نظر فعالیت دارند شناسایی شوند تا بر این اساس بتوان نسبت به حل مشکلات آنها اقدام کرد.

وزیر کشور از معاون امنیتی انتظامی این وزارت‌خانه خواست در جلسه مشترک با استانداران مرزی و دستگاه‌های مسئول ظرف یک هفته آینده موانع پیش روی فعالیت کوله بران در استان‌های مورد نظر را بررسی و راهکارهای پیشنهادی را ارائه کنند.

در ادامه این جلسه موافقت شد تا به ملوانانی که اقدام به ثبت سفارش کالا؛ پر کردن اظهارنامه و حقوق گمرکی و عوارض پرداخت می‌کنند از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخوردار شوند و همچنین سوخت لنج‌ها در آب‌های مرز جمهوری اسلامی ایران به قیمت داخل کشور فروخته شود که این مصوبه برای طی مراحل قانونی به هیات وزیران ارائه خواهد شد تا به مرحله اجرا برسد.

در این جلسه استانداران هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمانشاه، آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رئیس سازمان توسعه تجارت، جانشین فرماندهی ناجا، فرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده نیرو زمینی سپاه و نمایندگانی از گمرک و وزارت اطلاعات حضور داشتند.

 

منبع: پانا


این مطلب را به اشتراک بگذارید