موضوعات داغ:
نیچروان بارزانی:

تلاش می‌کنیم تا بهترین روابط را با ایران و ترکیه داشته باشیم

تلاش می‌کنیم تا بهترین روابط را با ایران و ترکیه داشته باشیم

نخست‌وزیر دولت اقلیم کردستان عراق با تقدیر و تشکر از مقامات ایرانی، گفت: اقلیم کردستان تلاش دارد تا روابطش با ایران و ترکیه را گسترش دهد.

نیچروان بارزانی نخست‌وزیر دولت اقلیم کردستان عراق امروز دوشنبه در اولین کنفرانس خبری پس از بازگشت از تهران، گفت: هیات دولت اقلیم کردستان نشست ویژه‌ای در رابطه با سفرمان به تهران و بغداد برگزار کرد و نتایج دیدارهایی که در دو سفر داشتم را بررسی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در رابطه با سفرش به تهران ضمن تقدیر و تشکر از مقامات ایرانی و استقبال گرمی که داشتند، گفت: با مسئولان ایرانی درباره راه‌های گسترش روابط اقتصادی تهران و اربیل بحث و گفت‌وگو کردیم.

بارزانی در ادامه با تاکید بر این‌که «دو کشور ایران و ترکیه همسایگان ما هستند و تلاش می‌کنیم تا بهترین روابط را با آن‌ها داشته باشیم»، گفت: اقلیم کردستان تلاش می‌کند تا روابط اقتصادی‌اش با ایران و ترکیه را گسترش دهد.

وی افزود: اجازه نخواهیم داد که اقلیم کردستان به میدان حمله به کشورهای همسایه تبدیل شود و عامل اصلی ثبات و امنیت منطقه خواهیم ماند.

نیچروان بارزانی نخست‌وزیر دولت اقلیم کردستان عراق دیروز یکشنبه در راس هیاتی بلندپایه به تهران آمد و با مقامات بلند پایه کشورمان از جمله حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و در مورد آخرین تحولات اقلیم کردستان عراق و منطقه بحث و گفت‌وگو کردند.

 

منبع: شبکه روداو

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند