تلویزیون بالاخره ساز زدن خانم‌ها را نشان داد

تلویزیون بالاخره ساز زدن خانم‌ها را نشان داد

نشان‌ دادن ساز، خانم‌ها کنار آقایان درحال ساز زدن و خانم‌هایی که کنار آقایان در گروه کر هم‌خوانی می‌کنند، تصاویری است که صداوسیما از نشان ‌دادن آن‌ها به ‌شدت خودداری می‌کند.

این‌بار اما چون تبلیغ کنسرت، مربوط به خود صداوسیما بوده است، دیدن این‌ گونه تصاویر ایرادی ندارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در سی‌وسومين جشنواره موسيقی فجر امسال، گروه‌های مختلف موسيقی از ارکستر سمفونيک تهران تا گروه‌های کوچک‌تری از ايران و خارج از کشور اجرای خود را روی صحنه بردند.

يکی از اجراهايی که باعث ايجاد حاشيه شد، کنسرت ارکستر صداوسيما به رهبری سهراب کاشف بود. چند روز قبل از اجرا، کسانی که در حال ديدن شبکه خبر بودند، با صحنه غريبی مواجه شدند.

گوينده خبر گفت: «ارکستر سمفونيک رسانه ملی در سی‌وسومين جشنواره موسيقی فجر، ترانه «ای ايران» را اجرا خواهد کرد» ولی نکته، تصاويری بود که همراه با صدای گوينده پخش می‌شد؛ خانم‌ها کنار آقايان ساز می‌زدند و گروه کر، متشکل از خانم‌ها و آقايان همراه با هم، سرود «ای ايران» را می‌خواندند.

نشان‌ دادن ساز، نشان ‌دادن خانم‌ها کنار آقايان در حال ساز زدن و خانم‌هايی که کنار آقايان در گروه کر هم‌خوانی می‌کنند، تصاويری است که سال‌هاست رسانه ملی از نشان ‌دادن آن‌ها به ‌شدت خودداری کرده. حالا چه اتفاقی افتاده است که ما می‌توانيم اين تصاوير را ببينيم؟

آيا چون تبليغ کنسرت، مربوط به خود صداوسيما بوده، ديدن اين‌ گونه تصاوير ايرادی ندارد؟ يا شايد فضا برای نشان‌ دادن عمق تخصص نوازندگان و آهنگ‌سازان ايرانی، به‌خصوص در زمينه موسيقی کلاسيک بازتر شده است؟

اميد آن است که گشايش‌ها در اين زمينه بيشتر شود تا فعالان اين عرصه از موسيقی در جايگاه واقعی خود نمايش داده شوند.

 

منبع: شرق

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند