کد خبر: 232793

تلگرام فعلا مسدود نمی‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه تلگرام مسدود نمی‌شود، گفت: بیمه بیکاری برای مهاجرت صاحبان کسب‌وکار در پیام‌رسان‌های خارجی به پیام رسان‌های داخلی ارائه می‌شود.

سرویس تکنولوژی -

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجاری در گفتگویی رادیویی گفت: من از پیام‌رسان تلگرام و شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می‌کنم و بنا به تعهدی که به پیام‌رسان‌های داخلی دارم از آنها نیز استفاده می‌کنم.

به گزارش تجارت‌نیوز، فیروزآبادی با اشاره به بحث فیلترینگ تلگرام گفت: تلگرام مسدود نمی‌شود و تاریخی برای مسدود کردن پیام‌رسان تلگرام مطرح نشده اما هر لحظه ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید؛ در واقع از کسب‌وکارها و موسساتی که کانال‌های زیادی دارند دعوت شده از پیام‌رسان‌های خارجی به پیام‌رسان‌های داخلی کوچ کنند.

رییس مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: به‌طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام‌رسان‌ها باید پیام‌رسان غالب کشور، پیام رسان داخلی باشد؛ همچنین پیام‌رسان‌های خارجی هم می‌توانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند.

وی افزود: به کسانی که با کوچ پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی کسب‌وکارشان دچار اختلال می‌شود، بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد. اطلاعات مردم دارایی‌های مردم هستند نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام‌رسانهای داخلی حفظ شود.

 

منبع: ایبنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.