وزیر راه:

تمام راه‌های اصلی برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده باز است

وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام راه‌های اصلی برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان منطقه ازگله کرمانشاه باز است و امدادرسانی‌ها ادامه دارد.

تمام راه‌های اصلی برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده باز است

عباس آخوندی روز دوشنبه افزود: پس از امدادرسانی نهادهای ذی‌ربط، بلافاصله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بررسی‌های کارشناسی برای بازسازی واحدهای مسکونی این منطقه وارد عمل می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه هنوز برای تعیین میزان خسارت وارد ناشی از این زلزله بسیار زود است، گفت: اکنون تعیین میزان خسارت وارده به این منطقه بسیار زود است و پس از بررسی‌های لازم و آمارگیری دقیق رقم آن اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه یادآور شد: متاسفانه در این حادثه تعدادی از مردم عزیز کشورمان جان خود را از دست دادند.

آخوندی در پایان اظهار داشت: هم‌اکنون راه‌های روستایی و اصلی این منطقه برای امدادرسانی باز است و تمام نیروهای امدادی کار خود را در این منطقه آغاز کرده‌اند.

زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه سال جاری استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که در اغلب استان‌های کشور احساس شد.

محل وقوع زمین‌لرزه، استان کرمانشاه -حوالی ازگله- بوده است. این زمین‌لرزه در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و در طول جغرافیایی ۴۵٫۹، عرض جغرافیایی ۳۴٫۸۴ و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه، زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی ۴٫۶ و ۴ ریشتر این منطقه را لرزانده و پس‌لرزه‌های این زمین‌لرزه ادامه دارد.

در این زمین‌لرزه بیش از ۱۶۴ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک به ۱۶۸۶ نفر رسیده است.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید