کد خبر: 158253

تنش‌های میان کره و آمریکا همچنان عامل درخشش طلا

با درخواست دونالد ترامپ برای اقدامات‌ سخت‌تر در قبال کره شمالی، خاصیت امنیت طلا در معاملات امروز تقویت شد اما با توجه به وضعیت‌ باثبات‌تر اوراق قرضه، قیمت طلا چندان افزایش نیافت.

قیمت فلز زرد
سرویس اقتصاد جهان -

با توجه به تقویت امنیت طلا با درخواست دونالد ترامپ برای اقدامات‌ سخت‌تر در قبال کره شمالی و همچنین وضعیت‌ باثبات‌تر اوراق قرضه در معاملات امروز، قیمت طلا نوسانات اندکی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا در حالی‌ که در ابتدای معاملات بسیار ناچیز کاهش یافته بود، اکنون ۲۷ سنت افزایش یافت و ۱۳۳۲٫۰۸ دلار فروخته شد.

ارزش بازارهای بورس آسیا پس از اینکه در ساعات اولیه معاملات به نزدیکی بالاترین رقم ۱۰ سال گذشته رسید، اندکی کاهش یافته است.

دومینیک شیندر، تحلیلگر بازار گفت: شما به بازارهای اوراق قرضه آسیا که نگاه می‌کنید، به نظر می‌رسد که در انتظار به افزایش جدید است و این به شما می‌گوید که مردم می‌خواهند ریسک کنند.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه گفت، تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی یک گام کوچک است و در برابر آنچه باید با توجه به برنامه هسته‌ای این کشور اتفاق می‌افتاد، چیزی نیست.

به نظر من، این نگرانی‌ها در حال ناپدید شدن است. برخی از مردم تحریم‌های سخت‌تری را انتظار دارند پس این نشانه‌ای است که مواجه نظامی تا حدی فروکش کرده است.

طلا همواره در بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در جهان، روز سه‌شنبه ۰٫۳۵ درصد افزایش یافت و به ۸۳۸٫۶۴ تن رسید.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.