تهرانی‌ها شهر و شهرداری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به دور باشد

تهرانی‌ها شهر و شهرداری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به دور باشد

یک عضو شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم امیدبخشی مدیریت شهری به شهروندان تهرانی در جهت تحقق شایسته‌سالاری و جایگزینی ضابطه به‌جای رابطه تاکید کرد:‌ تهرانی‌ها شهر و شهرداری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به دور باشد.

مجید فراهانی در پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: پیشاپیش سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) و روز کارگر و معلم را تبریک عرض می‌کنم و همچنین امروز نهم اردیبهشت ماه روز شوراهای اسلامی را نیز تبریک می‌گویم. این روز را باید روز مردم دانست. روزی که زمینه ساز اداره امورات محلی توسط مردم و توسط منتخبان مردم بر پایه مشورت و شورا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: مشارکت مردم فقط به این معنا نیست که وقتی جنگ می‌شود از مردم بخواهیم به جنگ بروید و در زمان انتخابات از آنها بخواهیم که به پای صندوق‌ها بروند و رای بدهند و بعد بگوییم دیگر بروید به خانه‌هایتان و بنشینید.

مشارکت مردم یعنی واگذاری امور به مردم و اینکه آنچه که طی سال‌ها از مردم سلب شده به مردم بازگردانید.

وی با طرح این پرسش که مردم چه وظیفه‌ای بر دوش ما به عنوان منتخبانشان در شورا گذاشته‌اند؟ گفت:‌ مردم می‌خواهند مشکلاتشان حل شود و شرایط مطلوب‌تری در زندگیشان و در شهر فراهم شود.

ما در برابر زندگی شهروندان تهران چه آنهایی که به ما رای دادند و چه آنهایی که ما را انتخاب نکرده‌اند، مسئولیم و باید با مشارکت شهروندان و به ویژه نخبگان وجوانان زمینه اداره بهتر و مناسب‌تر را در شهر فراهم کنیم و با انتخاب شهردار شایسته، کوشا و متعهد به شورا مشارکت شهروندان را فراهم کنیم.

فراهانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه شورا در جامعه مدنی مهم‌ترین و گسترده‌ترین نهاد فراگیر است که با بهره‌گیری از آن، مردم نقش حاکمیتی در بخش‌های از جامعه پیدا می‌کنند افزود:‌ وجود بیش از صد هزار عضو شورای شهر و روستا دستاوردی عظیم است که ثمره‌ اجرایی شدن انتخابات شورای شهر در دولت اصلاحات است.

وی ادامه داد: شهروندان تهرانی خواستار تغییر و بهبود زندگی و توجه به منزلتشان در شهر بودند. آن‌ها شهر و شهرداری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به دور باشد. شهروندانی که خواهان عدالت و برابری هستند و فساد ستیزی و قانون گرایی را طلب می‌کنند.

امروز شورای شهر و مدیریت شهری نماد و الگوی حاکمیت تغییر و تحول است که کارآمدی، مبارزه با فساد و شفافیت هویت آن را تشکیل داده است.

وی ادامه داد: هم رقبا و هم رفقا هم دوستان و هم دشمن منتظر و مترصد دیدن و تحقق توانایی و کارآمدی مردم‌گرایانه شورا هستند.

اکنون ما در نیمه راه و در آستانه انتخاب شهردار تهران باید به شهروندانی که به آینده این شهر برای آینده فرزندانشان مطمئن و امیدوار باشند امید بخش باشیم تا از انتخاب ما مطمئن و شاهد تحقق شایسته‌سالاری و جایگزین‌شدن ضابطه به جای رابطه و ترجیح منافع ملی و شهری به جای منافع شخصی باشند و از انتصاب و به کاری گیری زنان و جوانان به جای مدیران پیر و بازنشسته خشنود شوند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند