موضوعات داغ:

توافق اوپک و غیر اوپک درخدمت سفته‌بازان بازار نفت است

توافق اوپک و غیر اوپک درخدمت سفته‌بازان بازار نفت است

توافق تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک با ایجاد شرایط وارونگی در بازار نفت، سود سرمایه گذاران را بالا می‌برد. شبکه خبری بلومبرگ گزارش کرد که توافق کاهش تولید نفت از همین حالا هم سبب شده است سفته بازان بیش از هر زمان دیگری نسبت به افزایش قیمت نفت امیدوار باشند. با ادامه تأثیر

توافق تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک با ایجاد شرایط وارونگی در بازار نفت، سود سرمایه گذاران را بالا می‌برد.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش کرد که توافق کاهش تولید نفت از همین حالا هم سبب شده است سفته بازان بیش از هر زمان دیگری نسبت به افزایش قیمت نفت امیدوار باشند. با ادامه تأثیر کاهش تولید نفت بر بازارها، جذابیت نفت خام ممکن است در آینده حتی از این هم بیشتر شود.

کاهش عرضه سبب شده است برای نخستین بار در دو سال اخیر، محموله های نفت تحویلی در کوتاه مدت، نسبت به محموله های تحویلی در آینده، قیمت بالاتری داشته باشند.

کاهش تدریجی سطح ذخیره سازی نفت جهان در پی توافق اوپک سبب می شود قیمت محموله های نفت تحویلی در کوتاه مدت از رشد بیشتری برخوردار شوند و این مسئله، فرصتی تازه برای سرمایه گذاران ایجاد می کند و آنها می توانند با پیروی از راهبرد خرید محموله‎ها و حفظ آنها برای فروش در آینده، سود ببرند.

به گزارش ایسنا، عرضه بیش از حد نفت در بازارهای جهانی سبب شده بود از سال ٢٠١٤ میلادی به این سو، محموله های نفتی تحویلی در کوتاه مدت، نسبت به محموله‎های آتی قیمت کمتری داشته باشند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند