توافق برای خروج زخمی‌ها از شهر دوما در غوطه شرقی دمشق

توافق برای خروج زخمی‌ها از شهر دوما در غوطه شرقی دمشق

درحالی که مذاکرات درباره شهر دوما ادامه دارد، ساعاتی پیش هیات مذاکره سوریه از توافق با روسیه و جیش‌الاسلام برای بر خروج افراد زخمی از دوما خبر داد.

کمیته مذاکره دولت سوریه اعلام کرد که با روسیه و گروه جیش‌الاسلام به توافقنامه‌ای برای خروج افراد زخمی از این شهر دست یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، نیروهای دولت سوریه با حمایت روسیه تاکنون توانسته‌اند بر تمامی پایگاه‌های گروه‌های مسلح در غوطه‌شرقی تسلط یابند و شهر دوما آخرین پایگاه این گروه‌ها به شمار می‌آید.

پیشتر نیز با واسطه‌گری روسیه گروه‌های «احرار الشام» و «فیلق‌ الرحمان» از نواحی مختلف غوطه خارج شده بودند و در حال حاضر روسیه گروه جیش‌الاسلام را تحت فشار قرار داده است تا از شهر دوما خارج شود اما جیش‌الاسلام این اقدام روسیه را رد می‌کند.

این در حالی است که دولت سوریه همزمان با اعلام آتش بس موقت از طرف روسیه و ادامه مذاکرات، تا عصر دیروز (شنبه) به جیش‌الاسلام فرصت داده بود تا دوما را ترک کند.

یاسر دلوان، رئیس دفتر سیاسی جیش‌الاسلام نیز گفت: مذاکرات همچنان ادامه دارد و تاکنون متوقف نشده است.

این در حالی است که حمزه بیرقدار، سخنگوی جیش‌الاسلام روز جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار کرده بود که جیش‌الاسلام خروج از دوما را نخواهد پذیرفت.

 

 

منبع: شبکه الجزیره

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند