کد خبر: 262492

توافق نفتی عربستان و روسیه در خلال سفر بن‌سلمان

صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۲۰۱۷ توانست با ایجاد بیش از ۵۰۰ هزار شغل در سراسر جهان تعداد شاغلین این صنعت را به ۱۰ میلیون و سیصد هزار نفر برساند که نشان‌دهنده رشد ۵٫۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ را دارد.

سرویس بازار -

صنعت انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۲۰۱۷ توانست با ایجاد بیش از ۵۰۰ هزار شغل در سراسر جهان تعداد شاغلین این صنعت را به ۱۰ میلیون و سیصد هزار نفر برساند که نشان دهنده رشد ۵٫۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز،  این گزارش می‌افزاید: بزرگ‌ترین کارفرمایان این صنعت با سهم ۷۰ درصدی، کشورهای چین، برزیل، ایالات متحده، هند، آلمان و ژاپن هستند و همچنین نزدیک به ۶۰ درصد از اشتغال‌ها در کشورهای آسیایی اتفاق می‌افتد.

ادنان امین (مدیر آژانس بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر) اظهار داشت: انرژی‌های تجدید پذیر با تولید کمترین کربن تبدیل به یکی از ستون‌های رشد اقتصادی در جهان شده‌اند و افزایش اشتغال در این صنعت بازتاب دهنده این موضوع است.

وی افزود: استفاده از این سیاست‌ها دارای مزایای اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی دارد و برآورد می‌شود که میزان اشتغال در این صنعت در سال ۲۰۲۵ به ۲۸ میلیون نفر برسد.

در ادامه این گزارش آمده است که صنعت انرژی خورشیدی بزرگترین کارفرمای انرژی تجدید پذیر است که تقریبا ۳٫۴ میلیون نفر در آن اشتغال دارند و نسبت به سال ۲۰۱۶ رشد ۱۳ درصدی داشته است.

پنج کشور چین (بزرگ‌ترین کارفرما)، ژاپن، ایالات متحده، هند و بنگلادش نزدیک به ۹۰ درصد اشتغال صنعت انرژی خورشیدی را به خود اختصاص داده‌اند.

در صنعت انرژی بادی نیز میزان اشتغال نزدیک به ۱٫۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان است که چین، اروپا و امریکای شمالی به ترتیب ۴۴، ۳۰ و ۱۰ درصد از اشتغال این صنعت را به خود اختصاص داده‌اند.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.