رئیس کمیسیون ارتباطات اتاق اصناف تهران:

تورم‌رکودی واحدهای صنفی را ضعیف کرده است

تورم‌رکودی واحدهای صنفی را ضعیف کرده است

به عقیده رئیس کمیسیون ارتباطات اتاق اصناف تهران، تضعیف کسب‌وکار کشورمان به‌علت شرایط تورم‌رکودی است که همچنان تداوم دارد.

علی توسطی رئیس کمیسیون ارتباطات اتاق اصناف تهران گفت: در دوره چهارساله دولت یازدهم، چالش‌هایی چون رفع تحریم‌های بین‌المللی و ایجاد زیرساخت‌ها و فضای مناسب دسترسی به بازارهای بین‌المللی با هدف ثبات پایدار کشور، کنترل و کاهش نرخ تورم لجام گسیخته، اولویت اول دولت بود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، وی که در آستانه روز اصناف (اول تیر) سخن می‌گفت، با بیان اینکه تورم‌رکودی منجر به تضعیف واحدهای صنفی شده است، تصریح کرد:  این رکود منجر به تضعیف واحدهای صنفی و اقتصادی و تحلیل بنیه فعالان در این حوزه شده است.

لذا از رئیس‌جمهور انتظار می‌رود تمرکز بر سیاست‌های اقتصادی کار آمد و رفع موانع تولید و حذف مقررات دست‌وپاگیر ادارى با رویکردی انبساطى؛ سعی و اهتمام خود و کابینه را بر رونق و شکوفایی محیط اقتصاد داخلی کشور قرار دهند.

توسطی اظهار امیدواری کرد که دولت‌مردان با تجهیزکردن زیرساخت‌ها، رشد اقتصادی را برای فعالان رقم بزنند و در این بازه زمانی، کار نیز بیش از گذشته در جریان قرار بگیرد؛ البته منظور از کار صرفا تزریق پول نیست، بلکه اقتصاد ایران باید رشد کارآفرینی را در خود بگنجاند؛ و رشد این موضوع نیز مستلزم رفع موانع حوزه کسب وکاراست.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند