تورم فروردین‌ماه 32.5 درصد/فاصله 7درصدی با تحقق هدف تورمی دولت

بانک مرکزی نرخ تورم 12 ماهه منتهی به فروردین‌ماه سال جاری را 32.5 درصد اعلام کرد.  بنابه اعلام بانک مرکزی شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در فروردین‌ماه سال جاری به عدد188.5 رسید که نسبت به ماه قبل 1.0 درصد افزایش یافت.   براین اساس نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه در فروردین‌ماه سال

بانک مرکزی نرخ تورم 12 ماهه منتهی به فروردین‌ماه سال جاری را 32.5 درصد اعلام کرد.

 بنابه اعلام بانک مرکزی شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در فروردین‌ماه سال جاری به عدد188.5 رسید که نسبت به ماه قبل 1.0 درصد افزایش یافت.
 
براین اساس نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه در فروردین‌ماه سال جاری (میزان افزایش شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در فروردین‌ماه 1393 نسبت به ماه مشابه سال قبل) معادل17.4 درصد اعلام شده است.
 
بنا به اعلام بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به فروردین‌ماه 1393نسبت به دوازده ماه منتهی به فروردین‌ماه 1392 معادل32.5 درصد است.
 
به گزارش ایسنا، پیش از این مرکز آمار ایران نرخ تورم 12 ماهه منتهی به فروردین‌ماه سال جاری را 30.2 درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه را 17.6 درصد اعلام کرده بود.
 
بنا به اعلام بانک مرکزی مقایسه این نتایج، بیانگر آن است که تغییرات شاخص قیمت در دو بررسی نسبت به ماه مشابه سال قبل تقریبا برابر بوده و جهت تغییرات نرخ تورم (میانگین دوازده ماهه ) نیز کاملاً همسو و سازگار است.
 
براین اساس هدف‌گذاری دولت کاهش نرخ تورم به 25 درصد تا پایان سال جاری است که بنابر اعلام وزیر اقتصاد این هدف‌گذاری با احتساب اجرای گام دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش حقوق و دستمزد و سایر شاخص‌های موثر در نرخ تورم صورت گرفته است.
 
 
 
ایسنا
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند